Описание на длъжността на стажант-фармацевт

Стажантът на аптечен техник е начална позиция, на която обучаващият се усвоява професионалните умения на аптечен техник. Фармацевтичен техник подпомага фармацевтите с попълване на предписания и други клинични и административни задължения.

Работни задължения

$config[code] not found хапчета изображение от Брадли Мауер от Fotolia.com

Стажант-аптечен техник работи под пряк надзор на фармацевтите и другия персонал на аптеката, за да усвои уменията, необходими за да стане аптечен техник. Общите задължения на обучаемите включват попълване на прости предписания, осигуряване на обслужване на клиентите и изпълнение на административни задачи.

Изисквания за работа

Обикновено един стажант от аптечен техник се изисква само да притежава диплома за средно образование или GED. Кандидатите също ще трябва да могат да преминат през екран за наркотици и разследване на престъпно ниво. Много държави, като Калифорния, изискват фармацевтите и обучаващите се да получат сертификат, който изисква степен на сътрудник или подобно образование.

Компенсация

Бюрото по статистика на труда посочва, че през май 2008 г. средната почасова заплата за аптечен техник в Съединените щати е била малко над 13 долара на час. Стажантите на аптечен техник ще получават по-ниска заплата по време на обучението си.

Работодателите

Стажантите на аптечен техник работят с фармацевтите предимно в аптеките на дребно. Съществуват обаче отворени стажове за аптечни техници в институционални аптеки, както и в помещения като болници, затвори, домове за възрастни хора и други.

Потенциал за развитие на кариерата

Краткосрочната цел на стажант-аптечен техник е да стане аптечен техник. Аптечните техници могат да изберат да продължат образованието си и да се преместят в други области на медицинската област или да преминат в административни или управленски позиции.

Информация за заплатите за 2016 г. на фармацевтите

Фармацевтичните техници са спечелили средна годишна заплата от $ 30,920 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В края на краищата аптечните техници спечелиха 25-процентна заплата от $ 25,170, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. 75-те процентил заплата е $ 37,780, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. в САЩ са наети 402 500 души като техници за фармация.