Какво е значението на финансовия мениджър?

Финансов мениджър организира и управлява финансовия портфейл на организацията или индивида. Те също така изготвят финансови отчети, наблюдават инвестициите и подпомагат управлението на паричните средства. Според Бюрото по трудова статистика, почти всяка правителствена агенция, бизнес фирма и други организации - като организации с нестопанска цел - наемат поне един финансов мениджър, а понякога и повече от един. Това прави финансов мениджър критичен член на много организации.

$config[code] not found

Задължения

Финансов мениджър има много важни и специфични задължения. Финансов мениджър понякога действа като контролер. Контролерът контролира отчетите за приходите, анализите на разходите и другите финансови отчети. Финансов мениджър също може да действа като касиер или финансов служител. Касиерите и финансовите служители управляват инвестиции и парични средства. Финансов мениджър може да действа като кредитен мениджър - човек, който е отговорен за кредитите и колекциите на организацията, според Бюрото по трудова статистика. Друга роля на финансов мениджър е да действа като "мениджър на парични средства, мениджър по рискове и застраховки и мениджър на международното банкиране", според Бюрото по статистика на труда.

Часа

Финансовите мениджъри често работят много дълги часове - понякога до 50 или 60 часа седмично, според Бюрото по трудова статистика. Дългите работни часове се дължат на факта, че финансовите мениджъри често трябва да присъстват на бизнес срещи, където ще бъдат обсъждани финансовите въпроси на организацията и извън срещите, свързани с финансите и икономиката. Освен това, финансовите мениджъри понякога трябва да пътуват, за да се срещнат с клиенти или - в големи корпорации - да посетят други офиси или дъщерни дружества на компанията.

образование

За да станете финансов мениджър, ще ви е необходима бакалавърска степен по счетоводство, икономика, финанси или бизнес администрация. Това е минималното изискване, според Бюрото по трудова статистика. Много работодатели обаче предпочитат да наемат мениджъри с магистърски степени. Магистърската ви степен трябва да бъде в икономика, финанси или бизнес администрация.

Опит

Някои кариери за финансов мениджър изискват много опит. Пример за това е мениджър на клон на банката. Често банките наемат мениджъри на браншове чрез "насърчаване на опитни кредитни служители и други професионалисти, които се справят с работата си", според Бюрото по трудова статистика. Попитайте професионалисти, които имат работата, към която се стремите, за специфични изисквания за придобиване на опит в тази област.

печалба

Според payscale.com, към април 2010 г. средната годишна заплата за финансовите мениджъри е $ 45,526 до $ 86,868. Въпреки това заплатите могат да бъдат по-високи от това в зависимост от географското местоположение и дългогодишния опит.