Описание на работата на консултант за изпълнение

Консултантът по изпълнението помага на компанията да подобри производителността и ефективността на персонала. Консултантът също така участва в периодични обучителни сесии и гарантира, че корпоративните политики съответстват на регулаторните насоки.

Задължения

Консултантът по изпълнението проектира и установява стратегии за корпоративно поставяне на цели, създава и координира подходящи обучителни сесии и си партнира с отдел „Човешки ресурси“, за да подобри съществуващите политики в областта на човешките ресурси. Консултантът също така обсъжда стратегия с висшия мениджмънт, прави препоръки и предоставя експертни насоки за индустриалните практики.

$config[code] not found

Набор умения и инструменти

Полезно е да притежавате ефективни комуникационни умения и способности за управление на времето в ролята на консултант по изпълнение, според O * NET OnLine. Наличието на добра координация и дедуктивно мислене също е полезно. За да изпълни задължително задачите, консултантът за производителност често използва софтуер за планиране на ресурсите на предприятието, като IBM Cognos ReportNet.

Изисквания към степента и заплата

За да попълнят вакантна длъжност, консултантите обикновено предпочитат кандидати, които имат бакалавърска степен по бизнес администрация, управление на човешките ресурси или свързана област. Според уебсайта с ресурси за работни места, средната годишна заплата на консултанта за изпълнение е била $ 87,000 от 2010 година.