Колко прави гимназията директор?

Основните изисквания на средното училище включват служи като опора на безопасността и стабилността между учениците и всяка намеса в успешния им преход от детството към продуктивното гражданство. Всеки директор трябва да изгради доверие сред учениците, учителите и общността, като същевременно се придържа към високи, но постижими академични стандарти. Общности с много социални и финансови ресурси осигуряват по-голяма подкрепа за образованието, отколкото бедните райони. Следователно, основната заплата често варира в широки граници, дори в рамките на един и същ училищен район. Съвременните директори насърчават колегиалността и изграждат коалиции между бизнеса, учителите, студентите и агенциите на общността, за да гарантират, че учениците изучават жизнени умения и усвояват чувството за граждански дълг. От епохата на "принципала е вашият приятел" до стереотипа, който притежава мегафон, ролята на директора се е върнала към планираната си историческа роля, служейки и като най-ефективен, или като "главен" учител и като жива стена между учениците и всяка намеса с тяхното образование.

Исторически, директорите са учители - обикновено мъже - които са достигнали върха на своята област в академична строгост. Макар че не бяха предназначени да бъдат кръстоносци, много от основните учители внушиха на своите ученици кръстоносен дух.

Като принципал, очаквайте да изпълните някои или всички от тези задължения:

  • Решете кои учебни програми, методи на преподаване и програми да използвате за по-голям академичен успех
  • Осигурете спазването на федералните, държавни и местни разпоредби
  • Оценява и стандартизира учебните програми и техниките на преподаване и определя областите на подобрение
  • Консултирайте и насочете учениците по отношение на лични, академични, професионални и поведенчески проблеми
  • Сътрудничество с учители и членове на общността за разработване и поддържане на стандарти за учебни планове и мисии, включително ясни цели и задачи за изпълнение
  • Директно и координиране на учители, администратори и помощен персонал в публичните агенции и институции

Изисквания за образование

Тъй като повечето училищни райони очакват техните директори в гимназията да притежават поне магистърска степен и пет или повече години свързана с тях служба, трябва да прекарате поне осем години, преследвайки вашите пълномощия. През това време трябва да се възползвате от всяка възможност да тренирате, да замествате преподаването, да планирате уроци и да насърчавате позитивните отношения с персонала, учениците и общността.

промишленост

Поради консолидацията и приватизацията на дистрикта очакват общият брой позиции да остане непроменен или да намалее. Усъвършенствайте своите управленски умения и се свържете с местните, щатските и федералните работодатели, за да следите работата на бъдещето, така че вашите ученици да вземат правилните академични решения, за да увеличат бъдещите си перспективи за работа. Насърчаването на тези взаимоотношения осигурява по-късно сцепление при договарянето на увеличения на данъците или искане за модернизиране на инфраструктурата.

Години опит и заплата

Времето, прекарано в колежа и изпълняването на следващите изисквания за продължаващо образование, трябва да ви осигури достатъчно опит в класната стая, за да се квалифицирате като заместващ учител, докато печелите бакалавърската си степен. Когато вземете договорена позиция за учител в класната стая, получавате още три до пет години опит, докато преследвате магистърската си степен. Когато станете директор, бихте могли да прекарате още 35 години в образованието - стига резултатите от теста на вашето училище и степента на дипломиране да доведат до висока степен на приемане в колежа.

Данните за основната заплата за 2017 г. показват средна годишна заплата от $ 94,390 на година. Позициите със сходни отговорности, като администраторите на следдипломно образование, имат по-ниска средна заплата от главниците на 92 360 долара годишно.

Тенденция за растеж на работните места

През 2016 г. основните позиции във всичките три категории - начално, средно и средно училище - възлизат на 251 300 души. Очаквайте само 19 800 от тях да бъдат директори на гимназии между 2016 и 2026 година.