Описание на заданието на контролера на материалите

Позицията на контролера на материалите е професия, която работи с физическо получаване, проверка, съхранение и доставка на продукти за търговия на дребно, дистрибуция или склад. Контролерът на материалите също е отговорен за обработката на информация, свързана с елементи, които могат да бъдат откраднати от определено място и установяване на специални изисквания за съхранение на тези елементи.

Общи задължения

$config[code] not found moodboard / moodboard / Getty Images

В настройка на склад, контролерите на материали могат да бъдат присвоени на различни отдели в един клон. Тези служби обикновено са приемна, складова зона, зона за инспекция и пикап и зона за доставка. Контролерът на материали използва логистична система или информационна система от линейни елементи, за да обработва артикули през склада или дистрибуторската система. Например, входящата пратка на стоки или стоки трябва първо да бъде получена и „проверена” от контролер на материали през приемащата зона. След като елементите са обработени, те се освобождават в зоната за съхранение или може да имат незабавен код за доставка, който да бъде предоставен на клиента.

умения

Дмитрий Калиновски / iStock / Getty Images

Контролерът за материали трябва да може да повдига елементи. С големи артикули, контролерите на материали са обучени да използват палетни крикове и мотокари и асортимент от подемно-транспортна техника. Повечето логистични операции са въвели логистични информационни системи, така че познаването на компютрите е задължително.

Заплата

michaeljung / iStock / Getty Images

Според PayScale годишната средна заплата за контролер на материали с опит от една до четири години е $ 39,663 до $ 52,608 от 2010 г. В някои организации началното заплащане може да бъде по-високо поради специалностите на позицията. За човек, който търси позиция като контролер на материали, най-популярната индустрия за заетост е индустрията за здравеопазване.

Перспективи за заетостта

kzenon / iStock / Getty Images

Според ръководството на Бюрото за трудова статистика за заетостта за 2010-2011 г. „Заетостта в професиите, които се движат с материали, се очаква да спадне с 1% между 2008 и 2018 г.” Повечето работни места за обработка и контрол на материалите са автоматизирани. С появата на автоматизирани складове и складови площи, не са необходими много работници, за да обработват стоки и стоки.

Образователни изисквания

endopack / iStock / Getty Images

Образователните изисквания за позицията на контролер за материали са дипломи за средно образование или GED. Бакалавърската степен в управлението на логистиката вероятно може да осигури индивидуален надзор или мениджърска позиция като координатор на материалните съоръжения или специалист по логистично управление.