Описание на работата на хотелския оператор

Хотелският оператор е друго име за управител на хотела. Този гостоприемник е отговорен за управлението на ежедневните проблеми на хотела. Хотелските оператори трябва да отговарят на редица изисквания за отлични резултати в тази работа.

Задължения

Хотелският оператор гарантира, че всеки гост има безопасен и приятен хотелски престой. Тя трябва да координира резервациите (спални и заседателни зали), поддръжката, да взема решения за маркетинговите инициативи на хотела и да следи за печалбите на хотела и компютърната система. Тя трябва да ръководи, наема и обучава хотелски служители.

$config[code] not found

обучение

За предпочитане е бакалавърска степен по мениджмънт или бизнес в сферата на хотелиерството, въпреки че за тази позиция ще бъде взето под внимание човек със солиден опит в гостоприемството (например опит в хотел). Кандидатите могат също да се запишат в двугодишни програми за управление на настаняването, за да се подготвят за тази кариера.

умения

Мениджърът на хотела трябва да има превъзходни комуникации и умения на хората. Той ще трябва да се справя с трудни гости на хотела и различни служители. Мениджърът на хотела трябва да бъде дисциплиниран и организиран.

Работна среда

Обикновено хотелският оператор трябва да работи повече от 40 часа седмично и да бъде на повикване в случай на извънредна ситуация. Те работят в задния офис на хотела и прекарват времето си на рецепцията, за да се гарантира, че всичко върви гладко.

Заплата

Хотелските оператори или генералните мениджъри могат да направят между $ 66,525 до $ 122,036, като $ 93,763 са средната заплата, според Salary.com.