Описание на работата на производителя

Всички механични обекти са сума от множество части. Автомобилите, телевизорите и дори играчките се произвеждат във фабрики, където хората произвеждат тези готови продукти, като комбинират различни компоненти. Частите могат да се сглобяват ръчно или с помощта на специализирана техника и тази работа се извършва от производителите.

Работни задължения

Преди да се сглоби някаква част от оборудването, производителите трябва да прочетат и напълно да разберат инструкциите за монтаж, като чертежи и скици.След това те трябва да прегледат списъка на частите, които трябва да бъдат сглобени, като гарантират, че всеки от тях се отчита. Въз основа на спецификациите производителят сглобява оборудването, извършва измервания, препозиционира частите и проверява дали всяка част е правилно монтирана и обезопасена. В допълнение към сглобяването на оборудването, производителите идентифицират всякакви грешки или неизправности. Когато такива неефективности са идентифицирани, производителите правят ремонти и отстраняват неизправности по най-добрия начин. Това може да изисква използването на допълнителни инструменти, както и поръчване на резервни части и други консумативи.

$config[code] not found

Изисквания за обучение

Диплома за средно образование или еквивалентната й диплома обикновено е минималното образование, необходимо за получаване на работа като производител. Въпреки че повечето фабриканти изучават въжетата докато са на работа, някои компании спонсорират програми за обучение на тези, които са нови за професията. Някои по-големи организации, като производители на въздухоплавателни средства и компании за потребителски продукти, изискват заявленията да притежават степен на сътрудник, за да бъдат взети под внимание при наемане на работа.

Трябва да има умения

Въпреки че начинаещите фабриканти придобиват много от уменията си, като скачат в професията, някои атрибути са предпоставки, за да бъдат успешни в ролята. Производителите трябва да притежават физическа сила и да имат много издръжливост, тъй като повдигането на тежки предмети и изправянето за дълги периоди от време са норма на работното място. Тези работници също трябва да притежават изключителна координация на ръцете и очите, за да манипулират точно малките обекти. В допълнение, много от обектите, с които работят производителите, често са цветно кодирани, което изключва възможността кандидатите да бъдат безцветни от професията.

Професионална асоциация

Производителите, търсещи кариерно развитие и възможности за работа в мрежа, могат да намерят професионално убежище с Международната асоциация на производителите и производителите. Основана през 1970 г., организацията, в съответствие с мисията си, има за цел да „обедини своите членове чрез технологични съвети, образователни програми“ и събития за работа в мрежа. МФП също произвежда FABTECH, най-голямата конференция, посветена на индустрията, и публикува различни публикации, насочени към специфични сектори в рамките на производствената и производствената промишленост.

Перспективи за работа и заплата

Според Бюрото по трудова статистика на САЩ, заетостта на производителите се очаква да нарасне само с 4% между 2012 г. и 2022 г., по-бавно от другите професии, в резултат на увеличаване на ефективността на производствения процес, която изисква по-малко работници. Средната заплата, платена на тези в тази професия през 2012 г., е 28,580 долара.

Информация за заплатите за 2016 г. за монтажници и фабрикатори

Асемблерите и производителите са спечелили средна годишна заплата от $ 31 150 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В края на краищата, асемблерите и производителите са спечелили 25-процентна заплата от $ 24,650, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. 75-те процентил заплата е $ 39,970, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. 1 819 300 души са били наети в САЩ като монтажници и производители.