Описание на длъжността на ръководител на строително поле

Мениджърът на строителната област е професионалист в областта на строителството на високо ниво. Надзорът на множество строителни проекти наведнъж, тези ръководители са отговорни за надзора на персонала на всеки строителен обект, като гарантират, че всички проекти са изпълнени по график и че са изпълнени стандартите за качество.

Отговорности за работата

Мениджърът на строителната област набира, обучава, управлява и прекратява персонала при необходимост. Контролирайки едновременно няколко проекта, мениджърът извършва редовни посещения на място, като гарантира, че графиците са по график и че се спазват всички правила за безопасност. Управлявайки бюджета, професионалист в тази роля подготвя всички оценки, поръчки за промяна и разрешения за работа, както и договаря и одобрява всички договори за сключване на договори и подизпълнение.Служил за връзка между строителния екип и клиентите, мениджърът на терен гарантира качеството на проекта, както и управлява очакванията на всеки клиент, като гарантира, че и строителният персонал, и клиентът са доволни от напредъка на проекта.

Възможности за работа

Строителните фирми обикновено насърчават управителите на строителни терени отвътре. Кандидатите, търсещи възможности с ново дружество, могат да ползват услугата на персонала, специализиран в намирането на строителни и лекопромишлени специалисти. Понякога работните места на това ниво могат да бъдат публикувани онлайн или във вестникарска класификация. Освен това професионални организации като Асоциацията за управление на строителството на Америка предоставят разнообразни ресурси за членовете, които търсят промяна в работата.

Качествени изисквания

Успешният мениджър на терен трябва да може да мотивира и вдъхновява членовете на екипа по проекта да се представят по най-добрия начин. По този начин мениджърът трябва да бъде отличен комуникатор, който създава превъзходни междуличностни умения. Контакт с клиенти също е важна част от тази работа. Мениджърите на терен трябва да се чувстват удобно да взаимодействат с тях, да предоставят доклади за напредъка на проекта, да управляват техните очаквания и да обясняват нещата на тези, които не са в индустрията.

Образователни изисквания

За да получи работа като ръководител на строителна област, кандидатът трябва да притежава минимум четиригодишна степен. Работодателите обикновено искат бакалавърска степен да бъде в областта на инженерните науки, строителните науки или свързана с нея област на обучение. Освен това, тъй като това е управленска роля, кандидатите трябва да притежават минимум 10 години професионален опит в индустрията, за предпочитане управление на проект и / или надзор над други.

Средна компенсация

През 2009 г. Salary.com заяви, че средният годишен доход за строителния мениджър на терен в Съединените американски щати е $ 83,277. Освен това, Бюрото по трудова статистика на САЩ оценява, че до 2016 г. "заетостта на строителните мениджъри се очаква да нарасне с 16%". Това се очаква в резултат на нарастващата активност в строителната индустрия.