Описание на длъжността на представител на връзките на доставчика

Езикът и условията на застрахователните полици често са трудни за разбиране и тълкуване от страна на потребителите. Представител на връзките с доставчиците служи като връзка между застрахователната компания и клиентите, за да обясни условията на покритието и да отговори на въпроси. Въз основа на данните, предоставени на salarylist.com, средната годишна заплата за представител на връзките с доставчици в САЩ през август 2010 г. е 33 708 долара.

$config[code] not found

Работни задължения

Осигуряването на оптимално обслужване на клиентите е основната работа на представител на връзките с доставчиците. Той обяснява сложните понятия в лесен за разбиране език и отговаря на широк кръг въпроси относно обхвата и изключенията. Работата му изисква запознаване с често актуализираните политики и процедури на доставчиците.

Изисквания към уменията

Търпението и съпричастността помагат на представителя да се справи с клиенти, които често са притеснени и под принуда. Добрата преценка му позволява да взема решения относно покрития, които могат да бъдат неясни или объркващи. Необходимо е да се обърне внимание на детайлите за преглед и тълкуване на документи и претенции.

Предпочитан фон

Предпочита се две години опит в обработката на застрахователни искове. Някои работодатели изискват бакалавърска степен по бизнес или свързана с нея област. Желателно е познаването на терминологията на застрахователната индустрия.