Какво е значението на Desktop Engineer?

Настолните инженери предоставят услуги за поддръжка и внедряване на бизнес инфраструктури. Тази работа има няколко различни заглавия. Тя може да бъде наречена инженер по десктоп системи, поддръжка на настолни компютри, техник за поддръжка, инженер на помощната служба или инженер за инсталиране на десктоп. Инженерите на настолни компютри трябва да притежават обширни познания за използвания от бизнеса софтуер, както и за операционните системи и периферните устройства, които може да се използват.

$config[code] not found

Задължения

За създаване на компютърната инфраструктура, необходима за бизнеса, се използва настолен инженер. Това задължение може да бъде толкова просто, колкото да инсталирате операционни системи на няколко офис машини или толкова широко, колкото създаването на мрежа от стотици компютри. Настолните инженери инсталират необходимите операционни системи, софтуер и хардуер. Периферната поддръжка за принтери и сървъри също може да попадне под контрола на десктопния инженер.

образование

Изискванията за обучение на десктоп инженери варират от работодателя до работодателя. Някои работодатели изискват дипломиран сътрудник или бакалавър по компютърни науки или компютърно инженерство, други могат да изискват сертифициране като Comp + от A +, а други да ценят ръцете си по-високо от сертификатите или градусите. Бюрото по трудова статистика съобщава, че много работници и техници по поддръжката получават по време на обучението си за работа.

Работно място

В повечето случаи настолните инженери работят в офис среда. Някои компании изискват от инженерите си да пътуват между различни работни места. Има технологии за отдалечена поддръжка, които позволяват на компаниите да намалят времето за пътуване на техния десктоп инженер, тъй като общи проблеми могат да бъдат диагностицирани и фиксирани в отдалечена връзка.

Заплата

Бюрото по трудова статистика съобщава, че средната заплата на настолните инженери, към юли 2008 г., е $ 43,450. Най-големите 10 процента от заплатите се отчитат като над 70 750 долара. Очаква се пазарът на работни места за компютърна поддръжка да нарасне с 14% между 2008 и 2018 година.

напредък

Инженерите на настолни компютри могат да се специализират в определени технологии или да преминат в мениджърска позиция пред други настолни инженери. Напредъкът в други видове компютърни науки, като програмиране или проектиране на софтуер, също е възможен.