Какви са задълженията на изпълнителния комитет?

Както подсказва името, изпълнителните комитети са комисии с членство на най-високо ниво в организацията, като председатели, заместник-председатели и главни офицери. Въпреки че те са висши ръководители, тези членове на комитетите обикновено се отчитат към съвет на директорите. Задълженията на изпълнителния комитет се основават на предоставяне на организационно ръководство от името на борда и съветване на съвета по решения и бизнес въпроси, вариращи от стратегическо планиране, политика, инвестиции и риск.

$config[code] not found

Консултативни задължения

Изпълнителният комитет съветва управителния съвет на организацията да подпомага процесите на вземане на решения. Комисията се събира по-често от борда и се движи по-умело. Назначен от управителния съвет, комисията има правомощия да действа от нейно име, въпреки че такъв орган има ограничения въз основа на определената от комисията цел. Що се отнася до решенията за инвестиране и стратегическо планиране, комисията може да не предприеме самостоятелни действия, а вместо това да докладва за резултатите от изследванията и да прави препоръки.

Контрол на Временната комисия

Членовете на изпълнителния комитет могат да бъдат назначени за подпомагане на специални проекти и да наблюдават други ad hoc комисии, които често се състоят от членове на ръководния екип от по-нисък ранг или дори от не-управленски персонал. Членът, назначен в тази роля, осигурява ръководство на тези други комисии, като гарантира, че целите са изпълнени. Този лидер получава и преглежда доклади за състоянието и след това предоставя актуализации на изпълнителния комитет, като служи като проводник между ad hoc комитетите и борда на директорите.

Разработване на политики

Един изпълнителен комитет може да бъде призован да наблюдава развитието на политиката, свързана с етиката, насоките за сигурност, управлението на качеството, човешките ресурси, екологичните и регулаторните изисквания. Разработването на политики може да включва няколко членове на комисии, които осигуряват надзор над различни ad hoc комисии, чиито членове правят работата по събирането на правни и други изисквания и изготвят документация за политиката. Отговорност на комисията е да гарантира, че всички задачи ще бъдат изпълнени, за да се установят първо политиките и след това да се извършат ефективно в цялата организация.

Проблеми на работното място

В допълнение към обслужването на нуждите на борда, членовете на изпълнителния комитет изпълняват нуждите на работното място. Въпроси или проблеми на работното място, които изискват управленски надзор, ще достигнат нивото на изпълнителния комитет. Членовете на комитета трябва след това да решат кои въпроси могат да спрат там и които трябва да бъдат преместени нагоре за посоката на борда. Примерите могат да включват идентифициране на финансови или регулаторни рискове, които първо се срещат или признават на ниво служител и впоследствие се повишават чрез нивата на управление.