Описание на длъжността: Съдружник по спазването на правилата

Асоцииран съдружник работи под ръководството на висш професионалист, за да преразгледа вътрешния контрол, политиките и процедурите на корпорацията и да гарантира, че този контрол е в съответствие с разпоредбите. Сътрудник може също така да си партнира с вътрешни одитори, счетоводители и специалисти по спазване на данъците при изпълнение на задълженията си.

Отговорности

Асоцииран сътрудник помага на компанията да гарантира, че служителите спазват регулаторните насоки, директивите на висшия мениджмънт и политиките за човешки ресурси, когато изпълняват своите задачи. Съдружникът също така гарантира, че персоналът се съобразява с индустриалните практики и професионалните стандарти в дейностите, в които те се ангажират. Например, асоцииран сътрудник в нефтена и газова компания може да гарантира, че процедурите за безопасност на служителите на фирмата се придържат към изискванията на Службата за безопасност и здраве при работа (OSHA) по отношение на офшорните сондажни дейности. Съветникът за спазване на правилата също така гарантира, че правните елементи в корпоративните сделки се придържат към регулаторните насоки. Тези елементи могат да бъдат разрешения, портфейли от ценни книжа и маркетингови материали.

$config[code] not found

Образованието и обучението

Асоцииран сътрудник обикновено притежава четиригодишен колеж в областта на счетоводството, правото, данъчното облагане или финансите. Съдружникът може също да има либерални изкуства и да получава практическо обучение преди да изпълнява задълженията си. Асоцииран сътрудник, който притежава напреднала степен, като например магистърска степен или докторска степен, не е необичайна в тази област. Някои сътрудници, които имат значителни отговорности, могат да имат вътрешен одит, правни или съдебни счетоводни условия и могат да притежават сертифициран изпитващ измамник (CFE) или удостоверения за вътрешен одитор (CIA).

Заплата

Нивото на заплащане на асоциирания съдружник може да зависи от продължителността на трудовия стаж, размера на компанията и старшинството. Академичното ниво, професионалните умения и практическият опит на асоциираното лице също могат да повлияят на общата годишна компенсация. Според Действително, средната годишна заплата на американския съдружник по спазване на задълженията към юни е 52 000 щатски долара към юни 2010 г., с изключение на паричните бонуси.

Кариерно развитие

Възможностите за кариерно развитие на асоциирания сътрудник обикновено зависят от нуждите от персонал, размера на компанията и професионалните умения на служителите или академичното обучение. Асоцииран студент по съответствие може да увеличи шансовете си за повишение чрез записване в магистърска програма по право или финанси и получаване на магистърска или докторска степен. Като алтернатива, сътрудник може да бъде повишен по-бързо, ако иска професионален лиценз като сертифициран публичен счетоводител (CPA) или сертифициран финансов мениджър (CFM). Компетентният съдружник по спазването се премества на висша роля след две до пет години.

Условията на труд

Съдружник по спазването обикновено работи от 8:00 до 17:00 часа. в делнични дни, но може да остане късно в офиса, в зависимост от нуждите на бизнеса. Тези изисквания могат да се отнасят до месечни счетоводни процедури или тримесечни регулаторни заявки към Службата за вътрешни приходи (IRS) или Комисията за ценни книжа и борси. Ако бизнес нуждите го изискват, сътрудник може да пътува периодично, за да се срещне с колеги на други места.