Описание на задачите на анализатора за задължения към доставчика

Аналитикът, който се заплаща по сметки, прави преглед и анализира фактурите и разходите на организацията, като се уверява, че те са за стоки или услуги, действително договорени и получени. Целта е да се предотврати неразрешеното използване на средствата на компанията. Както при повечето административни дейности, свързани с финансите, анализаторът трябва да бъде ориентиран към детайлите и способен редовно да изпълнява повтарящи се задачи с висока степен на точност.

$config[code] not found

Обучение и опит

Въпреки че много организации наемат AP анализатори с диплома за средно образование, някои предпочитат кандидати с бакалавърска степен. Анализаторът на AP обикновено не е позиция на начално ниво; Повечето работодатели предпочитат кандидатите за длъжността да имат предишен опит в финансов, одиторски или счетоводен отдел. Докато има обучение на работното място, то обикновено се отнася конкретно до стандартите, изискванията и процедурите на организацията. Освен това, докато анализаторите на AP не са счетоводители, от тях се очаква да имат основни познания за принципите на счетоводството и съответните федерални и държавни политики, процедури и регламенти.

Работни задължения

Анализаторът анализира фактури, разходни сметки, ваучери и искания за проверка, за да гарантира, че те отговарят на фирмените насоки. Например, ако фактурата е за стоки, които компанията е закупила, той гарантира, че компанията действително е поръчала стоката и е получила пратката в добро състояние и че всички количества и цени са точни. Той въвежда елементи в счетоводна система за плащане и може да изпълнява други задачи на финансовия отдел, като общуване с доставчици.

Работна среда и компенсация

Анализаторите на АП обикновено работят по традиционна 40-часова работна седмица по време на нормалното работно време в офис среда, но около 25% работят на непълно работно време.Понякога може да се изисква извънреден труд за спазване на крайните срокове. Въпреки че често се плащат на база заплата, служебните задължения на анализаторите на АП не ги квалифицират за освобождаване от закони за заплати и часове, което означава, че те имат право на заплащане за извънреден труд, когато работят извънредно. Според Бюрото по трудова статистика на Министерството на труда, средната почасова заплата за счетоводните, счетоводните и одиторските служители, широката класификация, която обхваща анализаторите на AP, е 17,91 долара, или 37 250 долара годишно през 2013 г. Средната заплата е $ 16,91 на час, или $ 35,170 на година.

Job Outlook

Министерството на труда предвижда, че работните места за всички видове счетоводни служители ще нараснат с около 11% от 2012 г. до 2022 г., в сравнение с общия ръст на работните места. С няколко години опит, анализаторите на AP могат да се преместят на по-голяма отговорност или да станат счетоводители, счетоводители или одитори. Курсовият колеж или друго професионално обучение може да подобри перспективите на анализатора, когато кандидатства за такива позиции.

Информация за заплатите за служителите от счетоводството, счетоводството и одита

Счетоводителите, счетоводителите и одиторите са получили средна годишна заплата от $ 38,390 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В края на краищата служителите в счетоводството, счетоводството и одита спечелиха 25-ти процентил заплата от 30 640 долара, което означава, че 75 процента са спечелили повече от тази сума. Заплатата от 75-ти процентил е $ 48,440, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. в САЩ работеха 1,730,500 души като счетоводители, счетоводители и одитори.