Какво е компютърен специалист?

В компютърната индустрия има много работни места. Работните места в компютърната област често са насочени към определени специалности. Често се срещат компютърни специалисти, които инсталират, поддържат и ремонтират компютри.

Специалист по ремонт на компютри

$config[code] not found Comstock / Stockbyte / Getty Images

Компютърният специалист, който се специализира в ремонта, често работи в собствения си бизнес, подобно на автомобилен механик. Много корпорации и дори малки предприятия използват компютърни специалисти на място за ремонт на хардуер, софтуер и дори някои мрежови проблеми, които служителите могат да имат със своите компютри.

Сертифициране на компютърни специалисти

Изображения на Thinkstock / Stockbyte / Getty Images

Компютърните специалисти обикновено са, макар и не винаги, сертифицирани чрез национални сертифициращи организации, както и със специфични за продавача сертификати. Те трябва да бъдат компетентни и опитни в инсталирането, поддръжката и ремонта на компютъра и много от неговите компоненти.

Изисквания към обучението на компютърните специалисти

Чад Бейкър / Джейсън Рийд / Райън Маквей / Фотодиск / Getty Images

Много компютърни специалисти притежават диплома по компютърни науки или свързана с тях курсова работа от колеж или търговско училище. Докато много компютърни специалисти притежават диплома, някои компютърни специалисти следват сертификати за индустрията чрез независимо проучване и успешно завършване на изпитите за сертифициране в индустрията.

Заплата на компютърните специалисти

Comstock изображения / Stockbyte / Getty Images

Много компютърни специалисти, които работят за корпорация или малък бизнес, получават или почасова ставка или заплата точно както всеки друг служител в компанията. Компютърните специалисти, които притежават собствен магазин за компютърни услуги, често се плащат за всеки отделен случай за разходите за части, труд и услуги, подобно на автомеханиката.

Джак на всички сделки

Comstock / Stockbyte / Getty Images

Докато компютърните специалисти обикновено се специализират в инсталирането и поддържането на хардуер, компютърният специалист обикновено носи богатство от знания за всичко, свързано с компютрите. Това е предимство за клиента, защото клиентите често се чувстват комфортно да взаимодействат с един човек, а не с много хора, когато се занимават с компютърни проблеми.

Задължения на специалистите по компютри

Предпазител / Fuse / Getty Images

Компютърният специалист може да осигури поддръжка, инсталиране и поддръжка на място. Компютърният специалист може също да осигури телефонна поддръжка, за да насочва потребителя чрез диагностични и ремонтни процедури за много компютърни проблеми.