Описание на работата на офиса за управление на проекти

Anonim

Какво е управление на проекти?

Разбирането на управлението на проекта означава, че първо трябва да разберете значението на „проект“. Институтът за управление на проекти определя проекта като временно начинание, което е предприето за създаване на уникален продукт, резултат или услуга. Временно е, защото не продължава. Определени са обхватът и ресурсите. Има конкретен график за проекта, с начална и крайна точка. Проектът е уникален с това, че не е част от ежедневната рутинна организация. Това е специален набор от операции, предназначени да постигнат определена цел. Следователно управлението на проекти е прилагането на знания, умения, техники и инструменти за проектни дейности, за да се гарантира, че заявената цел е изпълнена.

$config[code] not found

Защо да използваме управление на проекти?

Поради уникалния характер на един проект може да се събере екип, който включва хора, които обикновено не работят заедно. Те могат да бъдат в различни отдели, в различни части на сградата, или могат да бъдат разделени географски от хиляди мили. Управлението на проекта улеснява комуникацията между членовете на екипа.

Какво е служител по управление на проекти?

Управлението на проекти винаги е било практикувано неформално в организациите, но през последните 70 години тя се очертава като отделна професия. Служител за управление на проекти (ОУП) координира усилията на екип за постигане на установен резултат. ОУП често се намират в множество шапки, в зависимост от големината и сложността на даден проект и от всякакви ограничения на ресурсите. Очаква се PMO да изпълняват цялата работа по проекта, разбира се. Въпреки че в крайна сметка са отговорни, те трябва да могат да делегират отговорности на квалифицирани членове на екипа.

Описание на заданието за PMO

Длъжностните характеристики могат да варират в широки граници, тъй като има толкова много индустрии, които използват PMOs. Примери за някои от задълженията, които могат да бъдат описани в описанието на длъжностното лице, отговарящо за управлението на проекта, включват следното:

  • Делегирайте задачите по проекта.
  • Разработване на цялостни планове за проекти.
  • Постигане на бюджетни цели, при необходимост извършване на корекции.
  • Запознайте се с клиенти, за да получите подробна информация за проекта.
  • Проследяване на изпълнението на проекта.
  • Използвайте и постоянно развивайте лидерски умения.

Отговорности на PMO за работа

Ръководителят на проекта е отговорен за успеха или провала на даден проект. Типичните задължения попадат в една от петте групи процеси за управление на проекти:

  • Иницииране: Определяне на цели и определяне на проекта.
  • планиране: Бюджетиране, набиране на персонал, поръчка на материали, разработване на график.
  • Изпълнение: Уверете се, че членовете на екипа могат да разберат и да започнат своята работа.
  • Мониторинг и контрол: Осигуряване на спазване на сроковете и спецификациите на проекта, решаване на проблеми.
  • Затваряне: Привеждане на проекта до сключването му навреме, в рамките на бюджета и с желани резултати.

Изисквания за образование за кариери за управление на проекти

В повечето позиции ще ви трябва поне бакалавърска степен по управление на бизнеса или свързана с нея област. Ще имате нужда от богат опит в областта, където ще работите като ръководител на проекти. В техническите области това може да означава, че имате нужда от магистърска или дори докторска степен. Възможно е да се печелят бакалавърски и магистърски степени по управление на проекти от редица институции в страната, включително онлайн програми.

Сертифицирането като професионалист по управление на проекти е достъпно чрез Института за управление на проекти (PMI). Понастоящем има осем различни сертификати, които могат да бъдат получени чрез изпит, всеки от които има свои уникални критерии за допустимост. Въпреки че не се изисква сертифициране, за да се приземи работа като ръководител на проекта, това е удостоверение, което свидетелства за вашия опит и ангажираност в областта. Сертифицирането може да отвори повече възможности за работа и да доведе до по-високо заплащане.

Заедно с формалното образование, вие ще се нуждаете от отлични умения за управление и управление на времето. Трябва да сте уверени в математическите си умения, тъй като бюджетирането е голяма част от повечето задачи за управление на проекти. Ще имате нужда от силни аналитични умения за решаване на проблеми и вземане на решения.

Заплати и перспективи за работа

Колко ще спечелите зависи от областта, в която се намирате. Мениджърите на строителството например са спечелили средно заплащане от $91,370 Средно заплащане означава, че половината в областта са спечелили повече, а половината - по-малко. Мениджърите на човешките ресурси са спечелили средно заплащане от $110,120 годишно през 2017 г. В индустрията за компютърни / информационни технологии средната заплата през 2017 г. беше $149,730.

Бюрото по трудова статистика на САЩ проследява данните и прави прогнози за всички граждански професии. Очаква се ръстът на работните места за управление на проекти да бъде около 9% до 2026 г., което е толкова бързо, колкото средното. Възможностите варират според индустрията, географското местоположение и редица други фактори, така че е трудно да се предвиди бъдещето на пазара на труда.