Описание на длъжността за координатор на клинични изследвания

Координатор на клинично изпитване, наричан също координатор на клиничните изпитвания или координатор по клинични изследвания (CRC), е медицински специалист, който работи под прякото наблюдение на лекар-изследовател или асоцииран клиничен изпит. Той отговаря за организирането на всички аспекти на медицински / фармацевтичен изследователски проект. Неговите задължения могат да включват набиране на участници, събиране на изследователски данни и управление на всички календари, тъй като те са свързани с проекта. Освен това, той може да бъде отговорен за прилагането на лекарства в определени среди.

$config[code] not found

Отговорности за работата

Координаторът за клинично изпитване действа като лице за точка за клинично проучване, като наблюдава всички оперативни отговорности. В тази връзка, тя изпълнява всички човешки ресурси, включително назначаване, прекратяване и заплати. Планирайки всички членове на персонала, тя гарантира, че всеки е там, където трябва да бъде. Когато се наемат нови членове на персонала, тя ги информира за всички оперативни политики и процедури и гарантира, че всеки човек разбира своята роля и отговорности. Тя набира и записва участници в изследването. Освен това тя подготвя и отпечатва всички доклади, свързани с проучването. Разработването на стандартни най-добри практики за клиничната база, тя следи за това, че всички остават в съответствие с местните, държавни и федерални разпоредби.

Възможности за работа

Много национални фирми за търсене, които се съсредоточават специално върху поставянето на координатори на клинични проучвания, като например групата Solomon-Page, Aerotek и Ajilon. Търсещите работа също могат да търсят възможности за заетост в класифицираните секции на вестниците и онлайн двигателите за търсене на работа. Някои уебсайтове, като crajobs.com, специално се фокусират върху кариерите в тази индустрия. Освен това, Асоциацията на специалистите по клинични изследвания спонсорира център за кариера в интернет.

Качествени изисквания

Кандидат, който иска да бъде успешен в ролята на координатор на клинично проучване, трябва да обърне специално внимание на детайлите. Тази роля ще изисква тълкуване на много доклади. Всяка грешка може да навреди на изследването. Комуникационните умения са от решаващо значение. Този кандидат ще отговаря за докладването и представянето пред научни и ненаучни колеги и клиенти. Освен това, успешният кандидат трябва да бъде организиран, да притежава способност за приоритет, да поема инициатива и да се ангажира с изпълнението на всеки възложен проект.

Образователни изисквания

Всички работодатели изискват от координаторите на клинични проучвания да притежават четиригодишна степен по биология, фармакология или свързана с нея област на обучение. Много работодатели ще представят оферти само на кандидати, които са получили магистърска степен в областта на науката за живота. В зависимост от вида на обучението, някои организации наемат предпочитания към кандидатите, които са регистрирани медицински сестри. Кандидатите могат също така да изберат да станат сертифицирани чрез Асоциацията на специалистите по клинични изследвания.

Средна компенсация

През 2009 г. средният координатор по клинични изследвания е спечелил $ 54,186 през 2009 г., според Salary.com. Бюрото по трудова статистика твърди, че заетостта на медицинските досиета и здравните техници се очаква да се увеличи с 18% до 2016 г. - по-бързо от средното за всички професии - поради бързия растеж на броя на медицинските тестове, леченията, и процедури, които ще бъдат все по-внимателно проучвани от здравноосигурителните дружества, регулаторите, съдилищата и потребителите. " BLS прогнозира, че служителите на това ниво ще бъдат необходими, за да помогнат на работодателите да останат в съответствие с новите федерални разпоредби, изискващи медицинските досиета да бъдат електронни.