Описание на длъжността медицински директор

Медицинският директор е лекар, който служи като клиничен ръководител на медицинско заведение. Той разработва и прилага политики, процедури и най-добри практики. Той наблюдава цялото обучение и продължаващото обучение на своя персонал. Освен това той уверява, че съоръжението е в съответствие с всички федерални, държавни и местни закони. Медицинският директор докладва директно на висшето ръководство на неговото заведение.

$config[code] not found

Отговорности за работата

Медицинският директор набира и контролира персонала. Тя следи обучението и развитието на своя екип, възлага промоции и администрира дисциплинарни действия, ако е необходимо. Тя осигурява съответствие с политиките и регулаторните изисквания, като поддържа връзка с други ръководители на отдели, за да гарантира, че целите на организацията са спазени по цялата територия. Тя създава и прилага програма за най-добри практики, като поддържа постоянно ниво на качество на грижите, предлагани на пациентите. Тя също така управлява бюджета на отдела си.

Възможности за работа

Въпреки че повечето медицински ръководители работят в здравни заведения, включително болници и клиники, заинтересованите кандидати също могат да намерят работа в нетрадиционни медицински заведения, като например с корпорации в търговски сгради и в училища и университети. Освен това домовете за отглеждане на болни и заведенията за стационарни грижи за възрастни хора наемат медицински директори.

Качествени изисквания

Успешният медицински директор трябва да притежава отлични междуличностни и управленски умения, тъй като е отговорен за целия клиничен екип. Освен това организационните умения и уменията за докладване са задължителни. Медицинският директор също трябва да притежава изключителни изследователски и писмени умения, тъй като той трябва непрекъснато да търси нови процедури, за да подпомогне работата си по възможно най-ефективния начин.

Образователни изисквания

От медицински директор се изисква да бъде лекар, с най-малко 10 години професионален опит в рамките на вида на съоръжението, което управлява. Освен това, тя трябва да бъде сертифицирана в рамките на специалността си. Тя може също така да избере да стане сертифициран медицински директор чрез Американската асоциация на медицинските директори, въпреки че това не се изисква.

Средна компенсация

Според Salary.com, от август 2009 г., средният медицински директор, работещ в САЩ, получава годишна основна заплата от $ 211,251.