Описание на санитарната работа

Санитаристите провеждат рутинни инспекции на бизнес средите в публичния и частния сектор, за да се уверят, че те се съобразяват с нормативната уредба в областта на здравето, безопасността и околната среда на местно, държавно и федерално равнище. Тези специалисти също работят за откриване, предотвратяване и разрешаване на здравни проблеми на работните места, промишлените производители, съоръженията за приготвяне на храна и други среди.

Изисквания за работа

Санитаристите разследват здравето и безопасността в бизнес средата, като работят за прилагане на правилата за безопасност и здраве и определят рисковите фактори. Хората, които желаят да работят в тази област, трябва да притежават аналитично мислене, наблюдение, комуникация и лидерски умения. Описанията за здравето на околната среда изискват кандидати, които могат да работят самостоятелно с минимален или никакъв надзор, и които притежават отлично чувство за етика и надеждност.

Те също така трябва да притежават бакалавърска степен по инженерна или научна област и в идеалния случай предишен трудов опит. Някои потенциални санитаристи печелят и магистър по обществено здраве и хигиена. Преследването на магистърска степен може да доведе до значителни ползи от кариерното развитие. Типичната необходима курсова работа за санитаристи включва химия, биология, безопасност и хигиена и микробиология и патология.

Повечето работодатели изискват кандидатите да присъстват и да преминат курсове за обучение от отдела за обществено здраве на държавата. Някои от тях могат също да изискват от санитарните кандидати да притежават лиценз или сертифициране, в зависимост от държавата. Специалистите могат да получат тези пълномощия чрез държавни изпити и обикновено трябва да подновят лиценза или сертификат чрез часове за продължаващо обучение.

Санитарни отговорности

Професионалните санитаристи могат да очакват да изпълняват следните задачи в ежедневната си работа:

  • Наблюдавайте поведението на служителите в заведенията, за да се гарантира, че те работят за предотвратяване на разпространението на болести.
  • Обучете обществеността и индивидите на методите за намаляване на замърсяването.
  • Разработване на протоколи за поддържане на обществени и промишлени хигиенни стандарти.
  • Прилагане на съществуващите здравни разпоредби в практиките на общността.
  • Наблюдавайте изхвърлянето и манипулирането на отпадъци в среда като болници, предприятия и публичния сектор.
  • Инспектиране на лични практики и оборудване.
  • Провеждане на интервюта с обществеността относно изхвърлянето на отпадъци и хигиенните навици.

Санитарната професия често призовава за пътуване до различни места, където работниците трябва да проверяват санитарните нива и процедури. Тези специалисти често одобряват и подават лицензи.

Санитаристите отделят част от времето си за събиране на данни в наблюдението на място, а също така могат да работят и в офис среда. В офиса, санитарите работят за оценка на информацията, събрана на място, за да определят потенциалните дългосрочни последици от сегашното поведение. Те очертават тези констатации в писмени доклади и съответно разработват превантивни стратегии, които те могат да преподават на публично ниво.

Получаване на потенциал

Санитаристите печелят средна годишна заплата от $42,183, според PayScale. Това се разпада $18.48 на час. Санитаристите в 90 - ия процентил на мащаба на печалбата са до. T $73,000 годишно, докато тези в най-ниския 10-ти процентил са приблизително $28,000 всяка година. Професионалистите от първо ниво в тази област обикновено печелят малко повече $35,000 годишно, но от края на кариерата - след повече от 20 години опит - те обикновено правят повече от $60,000 годишно. Бюрото по трудова статистика на САЩ предвижда 8% ръст на работните места за специалисти и техници по здравословни и безопасни условия на труд между 2016 г. и 2026 г., което е равняващо се на средния за страната растеж.