Описание на длъжността специалист по развитие на младежта

Специалистите по развитие на младежта са натоварени със създаването на програми, предназначени за повишаване на информираността на младежките участници. Освен това на персонала е възложено да следи за благосъстоянието на младите хора, включени в програмата, и да докладва за тяхното развитие, когато е необходимо.

Задължения

Специалистите по развитие на младежта трябва да поемат ангажимент да помагат на младежите, участващи в тяхната програма, да правят избор, който е ефективен, положителен и безопасен за тяхното благосъстояние. Те трябва да образоват младежите по теми като превенция на наркотици и бременност, повишаване на лидерството, както и информация, свързана с превенцията на бандата.

$config[code] not found

Изисквания

Специалистите по развитие на младежта трябва да имат опит в работата с младежта, както и опит в надзора на доброволци, младежи и персонал. Кандидатите трябва да владеят текстообработващи и компютърни приложения, както и да имат ефективни писмени и комуникационни умения. Обикновено се изисква бакалавърска степен, въпреки че еквивалентът в съответния опит може да е достатъчен.

Съображенията

Специалистите по развитието на младежта най-често имат задачата да събират данни за младите хора, включени в техните програми. Това понякога може да включва докладване на свидетелства за проблеми на местните власти, както и намеса в опасни ситуации, като наркотици, злоупотреби и насилие.