Права и отговорности като служител в салон

Служителите на Салон могат да изпълняват само най-доброто от себе си, ако имат ясни очаквания да се срещнат. Правата и отговорностите на служителите в салона могат да бъдат очертани в ясен и лесен за следване наръчник на служителите. Този удобен справочник може да помогне на мениджърите и служителите да разберат ролята си в управлението на справедлив и правен салон.

Права и задължения за наемане на работа

$config[code] not found minemero / iStock / Getty Images

Всички потенциални служители в салона имат право да не бъдат дискриминирани пряко, косвено, умишлено или неволно. Собствениците на салони не могат да дискриминират потенциалните служители въз основа на пол, семейно положение, увреждане, раса, етнически произход, тегло, семейно положение, членство в съюза или статут на непълно работно време. Това означава, че работодателите не могат да питат интервюираните дали са сключили брак или имат деца, или какви националности са те. Работодателите също не могат да дискриминират служителите си при определяне на заплащането; например, незаконно е работодателят да плаща на служителите-мъже повече от жените за една и съща работа. Също така е отговорността на служителите в салона да не дискриминират помежду си или срещу клиентите.

Договор за работа

JackF / iStock / Getty Images

Служителите на „Салон” имат право на трудов договор. Този договор трябва да посочва дали работникът или служителят е нает или работи като независим изпълнител. Тя трябва също така да посочва дали заетостта е по желание, което означава, че служителят може да напусне или да бъде уволнен по всяко време. В договора следва да се посочат заплащането и обезщетенията на работника или служителя, вкл. Договорът трябва да съдържа и описанието на длъжността на служителя, като се посочват задълженията и отговорностите, които служителят трябва да изпълни. Този договор трябва да описва и дисциплинарните процедури, ако служителят не изпълни тези задължения.

Правилник за работното време и минимална работна заплата

Снимки на Creatas / Creatas / Getty Images

Служителите на салона имат право да получават минимална заплата, определена от държавата, или федералната минимална работна заплата, която от двете е по-висока. Служителите на пълно работно време могат също да имат право на платен годишен отпуск, в зависимост от състоянието на салона. Служителите имат право да получават заплащане за извънреден труд, ако работят повече от 40 часа седмично, а броят на извънредните часове, в които могат да работят, е ограничени от държавата, в която работи салонът. Всички служители имат право на редовни почивки, чиято продължителност и честота се определят от държавата.

Здравето и безопасността

Предпазител / Fuse / Getty Images

Всички служители имат право на безопасно и здравословно работно място, а работодателите могат да бъдат глобявани, ако салоните им са в нарушение на местното здравеопазване или кодовете на администрацията по безопасност и здраве при работа (OSHA). Служителите са отговорни за поддържането на работното си място и спазването на всички държавни и федерални разпоредби по отношение на здравето и безопасността. Тези разпоредби се различават от държавата, но могат да включват подходящи изисквания за осветление и вентилация или процедури за поддържане на оборудването в салона. Всички инциденти трябва да бъдат регистрирани и докладвани на OSHA.