Длъжностна характеристика на служителя за съответствие с изискванията на банката

Скоростта на възбраните и фалитите се увеличава ежедневно и банковата индустрия трябва да следва по-стриктно насоките и ограниченията от всякога. Ролята на служител, отговарящ за спазването на банковите задължения, е да наблюдава ежедневните функции на финансовата институция, за да гарантира спазването на подходящи процедури.

Описание на работата

Служителите, отговарящи за спазването на правилата на Банката, разработват и управляват всички детайли на програмата за управление на съответствието, която включва планиране, организиране и контролиране на ежедневното кредитиране и оперативната дейност на банката. Работейки в тясно сътрудничество с висшето ръководство на банката, служителят по съответствието има активна ръководна роля в различни комисии и изпити.

$config[code] not found

Задължения

Типичните задължения включват надзор и провеждане на обучителни сесии за нови служители, както и за обслужване на клиенти, компютърен хардуер и софтуер, съответствие с банките и цялостна фирмена стратегия. Отговорникът по съответствието също така ще предоставя доклади и насоки на висшето ръководство за често сложните фактори на съответствие.

квалификационна

За тази длъжност обикновено се изисква бакалавърска степен от акредитирана образователна институция в областта, свързана с бизнеса. Традиционно приетите специалности включват финанси, счетоводство или икономика, но с промяната на бизнес тенденциите банките все повече търсят кандидати с магистърска степен по счетоводство, бизнес управление или друга свързана област.

местоположение

Всички банки и повечето кредитни съюзи наемат служител по съответствието, макар че понякога на длъжността му се дава различна длъжност, а позициите могат да бъдат намерени в Съединените щати.

Компенсация

Докато компенсационните пакети ще се различават в зависимост от региона, заплатите на служителите за съответствие са от 44 000 до 106 000 щатски долара към януари 2010 г.