Описание на заданието за регионален контролер

Регионалният контролер контролира финансовите и счетоводни дейности на дадена корпорация в определена страна или географска зона. Този служител използва счетоводни и икономически умения за оценка на оперативните данни, за откриване на бизнес тенденции и за изготвяне на финансови отчети, които са в съответствие с индустриалните практики, регулаторните изисквания и счетоводните принципи. Ролята на регионалния контролер е висша позиция, която обикновено изисква напреднала степен по счетоводство, одит или финанси.

$config[code] not found

Отговорности

Регионалният контролер координира всички функции на финансовата отчетност за своята географска зона. Тези функции могат да включват счетоводство и счетоводство, финансова отчетност, данъчно планиране и дейности за инвестиционен анализ. Контролерът гарантира, че регионалните финансови отчети са точни, пълни и в съответствие с изискванията на страната, корпоративните политики и индустриалните практики. Пълните финансови отчети включват баланс, отчет за приходите, отчет за паричните потоци и отчет за собствения капитал.

Образование / Обучение

Регионалният контролер обикновено притежава диплома за завършено висше образование, като например магистърска или докторска степен, в областта на счетоводството, финансите, одита или данъците. Регионалният контролер също може да притежава степен по либерални изкуства (например антропология, литература или политически науки), но има значителен бизнес опит. Професионални сертификати, като сертифициран публичен счетоводител (CPA), сертифицирани финансови мениджъри (CFM) и сертифицирани счетоводители за управление (CMA), са често срещани сред регионалните контролери. Комуникационните умения, особено езиковите способности, също могат да бъдат кариерни ускорители.

Заплата

Общото обезщетение на регионалния контролер често включва парични и стокови бонуси и обикновено зависи от размера на фирмата, нивото на старшинство, трудов стаж и професионалните или академичните акредитиви. Проучванията на отдела по труда показват, че средната заплата на контролерите е била $ 59,430 през 2008 г., като най-ниските 10% са спечелили по-малко от $ 36,720, а първите 10% са спечелили повече от $ 102,380. За контрольорите, наблюдаващи значителни регионални дейности, нивата на заплатите са по-високи. Същите проучвания показват, че средната заплата, с изключение на бонусите и опциите за акции, на регионалните контролери е $ 99,330 през 2008 г., като средните 50% печелят между $ 72,030 и $ 135,070.

Кариерно развитие

Регионалният контролер може да се премести на висши длъжности в зависимост от бизнес условията, икономическите дейности в даден регион или промените в корпоративната йерархия. Този служител може да увеличи шансовете си за повишаване, като изучава чужди езици, увеличава мултикултурните умения и търси професионален лиценз като CPA или сертификат CMA. Например регионалният контролер, който наблюдава дейностите на Европа, Близкия изток и Африка (ЕМЕА) за многонационална банка, може да увеличи шансовете й за повишаване, като научи два или три езика, които се говорят в региона.

Условията на труд

Регионалният контролер работи повече от 40 часа седмично и може да присъства на стратегически срещи на висшето ръководство през уикенда. Този служител също може да остане до късно в офиса, за да прегледа бизнес дейностите или да участва в дискусии с колеги от чужбина. Например един регионален контролер, базиран в Париж, може да остане в офиса до 1 ч., За да получи доклад от Ню Йорк, който е след шест часа.