Описание на длъжността на лекар за деца

Педиатрите се специализират в това да бъдат лекар за деца. Подобно на други лекари, те са завършили няколко години обучение в колежа и на работното място, заедно със специализирано обучение за лечение на медицинските състояния и болести, специфично свързани с децата. Педиатрите трябва да разбират и да имат способността да обясняват медицинските процедури на младите членове на семейството, както и на техните потенциално объркани родители. Педиатрите работят в частни офиси, болници и клиники.

$config[code] not found

Образователни изисквания

Педиатър трябва да завърши четиригодишен курс на обучение в колеж, след това четири години медицинско училище, последвано от четири до пет години стаж и пребиваване, за да стане лицензиран педиатър. Курсовете, които се провеждат предварително, включват биология, физика, химия, математика и английски език. Кандидатите в медицинското училище трябва да имат поне три години колеж, а повечето имат бакалавърска или по-висока степен.

Приемането в медицинското училище е много конкурентно и учениците ще се нуждаят от високи резултати по приемните изпити в медицинските училища, препоръчителните писма и преписите. През първите две години от медицинското училище учениците се учат да вземат медицински истории, да изследват пациенти и да диагностицират заболявания, както и да изучават биохимия, фармакология, физиология, анатомия и медицинска етика. През последните две години те работят с пациенти под надзора на друг лекар, за да научат превантивна, остра, хронична и рехабилитационна грижа. Чрез ротация през различните болнични отделения, те получават опит при диагностициране и лечение на пациенти.

След завършване на медицинско училище, студентите вземат Медицинския лиценз на САЩ за лиценз за практикуване на медицина. След полагане на изпита лекарите ще влязат в образование по пребиваване или дипломиране, което се състои от платени обучения на работното място в учителска болница; обучението може да продължи цели седем години. След завършване на обучението по пребиваване, лекарят ще вземе друг изпит, за да бъде сертифициран като педиатър.

Работни задължения

Педиатрите лекуват и диагностицират заболявания и наранявания при кърмачета, деца, тийнейджъри и млади хора. Повечето педиатри работят в клиники или групови практики и се специализират в ежедневното лечение на инфекциозни заболявания, имунизации и леки наранявания, специфични за младите хора. Те работят с други лекари и медицински сестри, за да осигурят възможно най-добрата грижа за своите пациенти. Някои педиатри специализират в лечението на хронични заболявания при млади хора или стават педиатрични хирурзи. Педиатрите работят особено упорито, за да разберат проблемите на пациента си, тъй като те често не могат да общуват директно и трябва да зависят от родителите или други грижещи се за помощ в своите оценки. Те извършват лабораторни упражнения, кръвни тестове и посещават консултации за достигане на диагноза. Педиатрите администрират имунизации и други лекарства и извършват обширни грижи, когато е необходимо. Те също така пишат доклади и предписания и водят графики за своите пациенти.

напредък

Педиатрите напредват в кариерата си, като получават отлична репутация сред своите връстници и стават експерти по своята специалност. Те също така отварят собствена практика или се присъединяват към групова практика. Някои напредват към управленски или надзорни роли в болниците. Педиатрите често обучават студенти по медицина или като жители на болници или в медицински училища.

Перспективи за заетостта

Според Бюрото по трудова статистика, заетостта на педиатрите се очаква да нарасне с 22% от 2008 до 2018 г. Нарастващото търсене на по-високи нива на грижи и застаряващото население ще доведе до повишено търсене на висококачествени услуги. Възможностите за заетост следва да бъдат много добри в селските райони и районите с ниски доходи.

печалба

Според Бюрото по трудова статистика средната часова заплата за педиатър е била 77.60 долара, а средната годишна заплата $ 161.410 през май 2009 г.