Описание на позицията на купувача

Компаниите няма да могат да намерят подходящите доставчици, да намалят разходите и да максимизират печалбите си без купувачите. Те определят структурата на разходите за стоката, която най-добре отговаря на техните продуктови линии, и след това маркират продуктите, за да печелят целенасочена възвръщаемост на инвестициите. Тези професионалисти получават кодове на производителите за продукти, така че служителите в магазините могат лесно да следят нивата на запасите. Ако имате аналитични, математически умения и умения за водене на преговори, приемането на работа като купувач може да бъде добър избор за кариера.

$config[code] not found

Основни задължения

Купувачът оценява доставчиците за цените, качеството на продуктите и средното време за доставка, и решава от кои да правят редовни покупки. Те също така управляват тръжната процедура, преглеждат ценовите котировки на доставчиците и финансовите отчети, преди да договорят договорите. Като купувач можете също да посетите заводите на доставчици или дистрибуторските центрове, за да научите повече за сортовете продукти и услугите, които предлагат. Можете също така да присъствате на търговски изложения и конференции, за да изследвате нови технологични тенденции в индустрията. Понякога купувачите трябва да се срещнат с техните екипи и доставчици, за да прегледат дефектните стоки и да организират връщането и замяната.

Административни задължения

Купувачите поддържат записи на продуктите, които закупуват, включително имената, стиловете и размерите на продуктите, разходите, датите на доставка и условията на продуктите, когато пристигнат. В тази роля вие също така намалявате цените, за да продавате по-стари рекламни места, преди да пристигне нова стока. Ако сте висококвалифициран купувач, можете също да обучите нови купувачи във вашата компания, като ги обучите на различни процедури и политики. Вие също обучавате и наблюдавате работниците по продажбите на дребно и служителите от чиновниците.

Работна среда

Повечето купувачи работят за търговци на дребно или търговци на едро, докато някои работят в производството. В тази област обикновено работите в делнични дни от понеделник до петък в удобни, климатизирани офиси. Четиридесетчасовите работни седмици са норма, но извънредният труд може да е необходим за завършване на важни сделки или проекти. Може също да се наложи да пътувате, за да се срещнете с доставчици в техните градове.

Образованието и обучението

Образователните изисквания варират в зависимост от това къде работите. Степента на средно образование може да е достатъчна за някои професии, а може би ще ви е необходима бакалавърска степен за други длъжности. Много работодатели разполагат с всеобхватни програми за обучение на обучаващите се купувачи, където те се учат как да следят инвентаризацията и да договарят цени с доставчиците.

Заплати и перспективи за работа

От май 2011 г. купувачите са спечелили средни годишни заплати от 56 810 долара, според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. Ако сте сред първите 10 процента от приходите, можете да направите над $ 90,740 на година. Най-платени държави за купувачите бяха Кънектикът, Ню Джърси и Ню Йорк - съответно $ 92,790, $ 69,210 и $ 66,540 на година. BLS съобщава, че се очаква работните места за купувачите да нараснат с 7% между 2010 и 2020 г., което е половината от средното за страната 14%.