Отговорности на работника на сервитьорката

Успешните сервитьорки демонстрират умения като търпение, солидна комуникация и многозадачност. Въпреки че обучението осигурява на сервитьорките инструментите и знанията, необходими за справяне с трудностите и изискванията на позицията, естествената способност за взаимодействие с широк кръг личности е полезна. Сервитьорка, която правилно изпълнява служебните си задължения, осигурява постоянно обслужване на клиентите.

Обслужване на клиенти

$config[code] not found Паула Бронщайн / Getty Images Новини / Getty Images

Ресторантите използват сервитьори, за да обслужват и подпомагат гостите. Сервитьорката гарантира, че клиентите имат приятно и приветливо преживяване. След като клиентът е седнал, сервитьорката ги приветства и ги уведомява за специални оферти и промоции. Сервитьорите вземат поръчките на клиентите и се уверяват, че са докладвани правилно в кухнята. Сервитьорките доставят приготвена храна на масата и проверяват дали поръчката е пълна и точна. В допълнение към поръчките и свързаните с храната задължения, сервитьорката предоставя на клиента си сметката си, може да събира плащане, разрешава жалби и изказва благодарност от името на ресторанта за посещението.

Обучение и операции

Джъстин Съливан / Getty Images Новини / Getty Images

Ресторантите зависят от сервитьорките, които ще пристигнат навреме. Сервитьорите участват в необходимото обучение, за да се уверят, че демонстрират актуални познания относно предлагането на менюта и политиката на ресторантите. В зависимост от работните процедури на ресторанта, сервитьорките въвеждат поръчки в компютърна система за продажба или ги предават навреме в кухнята своевременно и ефективно. Сервитьорите помагат на други служители, включително бармани и домакини, когато е подходящо, и се стремят към отлично обслужване на клиентите.

Допълнителни задължения

Jupiterimages / BananaStock / Getty Images

Сервитьорката изпълнява и задължения, които осигуряват чиста, безопасна среда за клиенти и колеги. Сервитьорите уведомяват подходящия персонал, когато възникнат разливи или когато оборудването се нуждае от ремонт. В края на смените сервитьорките им осигуряват подправки и консумативи. Това включва салфетки, сосове и захарни пакети. Преди да напуснат, сервитьорките завършват последната си секция, за да гарантират, че пода, масите и столовете са чисти и поставени по подходящ начин.

Информация за заплатите за храна и напитки и свързани работници

Службите за храна и напитки и свързаните с тях работници са получили средна годишна заплата от $ 19,710 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В долния край, обслужването на храни и напитки и свързаните с тях работници са спечелили 25-процентна заплата от $ 18,170, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. 75-те процентил заплата е $ 22,690, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. в САЩ са заети 5 122 500 души като обслужващи храни и напитки и свързани с тях работници.