Описание на заданието за техник за лаборатория за контрол на качеството

Лабораторният техник за контрол на качеството работи в лабораторна среда, като извършва тестове на продукти, произведени от организация, за да се гарантира, че са спазени стандартите за качество на продуктите.

Образователни изисквания

Тези професии изискват бакалавърска степен по дисциплина, свързана с произвежданите продукти. Производствени области като инженерна, химическа, клинична или фармацевтична промишленост ще изискват специфични образователни изисквания, свързани с производствената среда.

$config[code] not found

Отговорности

Извършването на тестове в лабораторна среда може да включва анализ, сглобяване и разглобяване и опит за унищожаване или химически вариации на продуктите, за да се гарантира качеството. След това се съобщава, че резултатите спомагат за подобряване на производствените процеси.

Други задължения

Тъй като тези специалисти участват в намирането на грешки в продуктите, те често помагат на производствените и проектантските екипи да подобрят дизайна на продукта.

перспектива

Бюрото по трудова статистика прогнозира ръст на работните места от над 10% от 2006 до 2016 г. в почти всички свързани дисциплини поради технологичния напредък и възможността за извършване на нови тестове, за да се гарантира, че качеството на продуктите е изпълнено.

Заплата

През декември 2009 г. всъщност начело на средната заплата от 39 000 долара годишно за тези и свързани с тях професии.