Описание на длъжността на здравен одитор

Здравният одитор е отговорен за прегледа на финансовите отчети на здравното предприятие, за да гарантира, че той отговаря на стандартите за съответствие на здравните грижи. След като е извършен одит, одиторът може да предпише различни бизнес стратегии за привеждане на здравната фирма в съответствие със стандартите за съответствие. Здравният одитор трябва да отговаря на една от трите счетоводни удостоверения. Бюрото по трудова статистика (BLS) прогнозира висок растеж както за счетоводната, така и за здравната индустрия от 2008 до 2018 година.

$config[code] not found

Професионални отговорности

Здравният одитор е отговорен за извършването на одити на здравните фирми, за да определи спазването на стандартите за съответствие на здравеопазването (HCC). При извършването на одит трябва да бъдат преразгледани благотворителните вноски, образователните субсидии, хонорарите, научните изследвания и развойната дейност, отчетите за разходите, финансовите оповестявания и държавното / федералното отчитане. Одиторът може да се наложи да работи като връзка между различните ръководители на отдели в здравното предприятие, за да оцени напълно вътрешния контрол. Здравният одитор е под надзора на директора на HCC и може да отговаря за надзора на счетоводителите и одиторите.

Предишен опит

Здравният одитор трябва да има опит от около три до пет години в областта на спазването на здравните изисквания, одита, контрола на качеството, финансите и медицинските въпроси. Обширните познания за медицинските изделия или фармацевтичната промишленост са от голямо значение за функцията за работа.

Предишен опит в работата в екип и представяне на идеи за бизнес стратегия е задължителен. Одиторът на здравни грижи трябва да има опит да работи автономно, тъй като по време на процеса на одит обикновено има малко надзор. Предпочитан е доказан опит от внедрени подобрения и творческо решаване на проблеми.

Образование и лиценз

В абсолютен минимум, одиторите в здравеопазването трябва да имат бакалавърска степен по счетоводство или финанси. Най-конкурентните кандидати за работа имат магистърска степен по бизнес администрация или магистър по счетоводство.

Счетоводителите, които извършват одити, трябва да притежават сертифициран публичен счетоводител (CPA), сертифициран управленски счетоводител (CMA) или лицензиран вътрешен счетоводител (CIA). Процесът на придобиване на някой от тези лицензи изисква задоволително завършване на акредитирана счетоводна програма, или съществени курсове по счетоводство в допълнение към бакалавърска степен, както и преминаваща оценка по сертификационния изпит. Вместо счетоводна степен, повечето държави изискват най-малко 30 кредита в счетоводството и 150 академични кредита като цяло. Повечето колежи изискват 120 кредита за получаване на бакалавърска степен, поради което бакалавърската степен по счетоводство е петгодишна програма. Тези, които вече притежават бакалавърска степен по всички други дисциплини, могат да завършат магистърска програма по счетоводство.

Job Outlook

BLS прогнозира ръст на работните места от 22% за счетоводители и одитори от 2008 до 2018 г. Този ръст на търсенето е много по-висок от средния за всички останали професии и може да се дължи на засиления акцент върху по-голямата отчетност в рамките на организацията. Индустрията на здравеопазването също така се очаква да види ръст от 22% за всички професии, свързани с здравеопазването, така че е вероятно здравните одитори да се възползват от това време.

Заплата

Според Indeed.com, средната заплата на одитора на здравните грижи е 88 000 долара, към април 2010 г.

Информация за заплатите за 2016 г. за счетоводители и одитори

Счетоводителите и одиторите са спечелили средна годишна заплата от $ 68 150 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В долния край, счетоводителите и одиторите са спечелили 25-процентна заплата от $ 53,240, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. 75-те процентил заплата е $ 90,670, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. в САЩ са заети 1 397 700 души като счетоводители и одитори.