Описание на длъжността за сакристан

Сакристаните са невъзможните герои на повечето църкви: те обикновено са старите дами, които почистват и притискат бельото на църквата, почистват олтарните съдове и се уверяват, че оброчните свещи имат свежи вложки. Някои по-големи църкви обаче използват професионалисти като рицари - и ролята поема водеща позиция в църковната програма за поклонение. Най-често сакристаните се срещат в католическите църкви.

$config[code] not found

Основни задължения

Въпреки че служебните задължения на рицаря се различават от църквата, като цяло тази роля служи като координатор за богослуженията, като гарантира, че бельото е притиснато и чисто, че олтарните съдове са пазени, че консумативите като олтарно вино и олтарен хляб са в достатъчно количество, и че църквата като цяло се пази сигурна и в добро състояние. Свещеникът работи с пастора или висшия министър, за да се грижи за средата на поклонение. В допълнение, рицарят може да наблюдава или дори да ръководи службата на различни министри, включително разпоредители, поздравители и парични броячи.

образование

Има много малко ризници, които работят на пълно работно време; повечето църкви имат доброволни ризници или им се плаща малка стипендия. Поради тази причина изискванията за образование не са еднакви. Много доброволци нямат никакви образователни изисквания, докато заетите рицари в голяма катедрала могат да имат магистърска степен по пасторално служение, теология или музика.

Умения и опит

Свещеникът трябва да има солидно разбиране за това как протичат литургиите - редът на службата, подготовката и разкъсването. Освен това, той трябва да е опитен в почистването и организирането и достатъчно надежден, за да има ключове за църквата и достъп до сейфовете и ценните предмети. Сакристаните, които носят отговорности над свети литургични доброволци, трябва да имат добри умения за делегиране и хора. Много свещеници се учат чрез обучение на работното място, въпреки че професионалният рицар обикновено има опит в координирането на литургии в по-голяма църква или дори в голяма църква като катедрала.

Типичен работен ден

Графикът на рицаря е силно зависим от графика на поклонението на църквата. Като цяло, рицарят е първият човек, който пристига и последният човек напуска - тя ще отключи църквата, ще включи светлините, ще определи подходящите бельо и декорации, ще изнесе свещените съдове и ще ги напълни с подходящ обем. хляб и вино. След богослужението рицарят почиства, заключва вратите, гаси светлините и се уверява, че колекцията е правилно заключена.

Заплата и Outlook

Има твърде малко свещеници, заети на пълно работно време, за да екстраполират значими данни за заплатите. Повечето рицари са или доброволци, или изпълняват задълженията на рицаря в допълнение към някаква друга служба (като пасторален министър или музикален директор). Тъй като тези позиции се предлагат в църквите, перспективата варира в зависимост от финансовото представяне на дадена църква.