Задължения и отговорности на изпълнителен директор в банка

Главен изпълнителен директор на банката (CEO) отговаря за всички аспекти на операциите и процедурите на банката. Досегашният служител е високо образован и е заемал няколко различни работни места в банковото дело. Нейният опит е разнообразен до степен, че тя има разбиране за взаимодействието на всички аспекти на операциите. Разнообразният опит позволява на главния изпълнителен директор да взема решения в най-добрия интерес на съвета на директорите, служителите и клиентите.

$config[code] not found

Операции и политика

Изпълнителният директор на банката отговаря за операциите и политиката. Тези операции включват начина, по който банката управлява бизнеса. Тези функции са дефинирани и регулирани от Федералния резерв, но нерегулираните неща се определят от банковата политика, изготвена от вземащите решения в управленския екип на банката, която се контролира и ръководи от главния изпълнителен директор. Тези политики и процедури уреждат операции като изисквания за кредитиране, изисквания за ипотека, откриване на сметка, правила за спестовни сметки, правила за проверка на сметки, лихви, платени на клиенти, и маржове на печалба върху парите под контрола на банката. Главният изпълнителен директор отговаря за клиентите, акционера и банката на Федералния резерв за нарушения на тези политики. Не е необходимо главният изпълнителен директор да управлява банковата операция. Главният изпълнителен директор има няколко допълнителни нива на управление. Докато главният изпълнителен директор е отговорен за цялостния успех на операциите и политиката на банката, тези допълнителни мениджъри ще се справят с конкретен аспект на операциите и ще докладват директно на главния изпълнителен директор.

Точно отчитане на финансите и данните

Финансовите регламенти поставят по-голям акцент върху точността на данните и финансите, докладвани на обществеността като част от финансовите отчети на банката. От 2005 г. досега имаше няколко случая с висок профил на измами, свързани с финансовите отчети. За борба с този вид измами членовете на управителния съвет, главният изпълнителен директор, главният финансов директор и мениджърите са лично отговорни за неточности във финансовите отчети. Главният изпълнителен директор на банката е отговорен за това, че данните, които се докладват на акционерите, управителните съвети и клиентите, са точни и отговарят на изискванията на Федералния резерв. Финансов директор, който е отворен и прозрачен с финансовите данни на компанията, ще повиши доверието във всички страни, които имат интерес от успеха на банката.

Планирайте и координирайте ежедневните операции

Главният изпълнителен директор на банката също трябва да делегира отговорности и да проследява своевременно, за да гарантира, че основните функции на банката и бизнеса се изпълняват, за да отговори на нуждите на клиентите. Много банки имат няколко организации, които извършват специфични функции на банковата операция. Главният изпълнителен директор трябва да наблюдава всички свои подчинени, за да се увери, че банката се представя добре и всички печалби от инвестициите се увеличават максимално. Главният изпълнителен директор често има допълнителни роли, които трябва да изпълнява. Главният изпълнителен директор може да бъде член на борда на директорите на банката. Тя може също да бъде част от одитните комитети или банковите комитети за управление, натоварени да гарантират, че банката остава прозрачна и отговорна пред инвеститорите. Главен изпълнителен директор трябва също да направи промени въз основа на икономическите условия. Изпълнителните директори на банката се срещат с колеги от други банки, за да споделят идеи за навигация на промените в регулациите или икономическите условия.