Описание на длъжността на желязо

Железопътните работници инсталират железни греди и колони за изграждане на сгради и други структури. Това е физически трудна работа и работниците трябва да се чувстват добре с големи висоти. Според Бюрото по трудова статистика, през 2008 г. в Съединените щати са били заети 97 800 железария. Около 88% са били заети в областта на строителството. Железници могат да намерят работа в цялата страна, но много работни места са съсредоточени в градските райони, където се извършва голяма част от строителството.

$config[code] not found

Задължения

На строителни обекти железарите монтират стоманени пръти, които ще се пълнят с бетон, за да стабилизират конструкцията. След това те използват жица, за да обвържат стоманените пръти заедно, следвайки проектите на сградата. Железопътните работници могат също да поставят стоманената мрежа върху повърхност, която изисква бетон. Използвайки дълги, закачени полюси, те преместват прътите или мрежата на място в мокрия цимент, така че бетонът да е равномерно поддържан. В някои случаи работниците от желязо трябва да изрязват, огъват или заваряват стомана и други материали, така че да отговарят на изискванията на проекта. Понякога те също използват кабели за укрепване на конструкцията. Кабелите се поставят в мокър цимент с изложени краища, а железарящите ги затеглят със специални инструменти, преди бетонът да се постави напълно. Железопътните работници могат също да монтират стълби, перила и други метални арматури след завършване на сградата. Те забиват или заваряват парчетата, за да се гарантира, че те са сигурни.

обучение

Работодателите обикновено предпочитат желязо, които са завършили три-четири-годишно чиракуване в желязо. Хората получават платени обучения на работното място и също се преподават в класната стая.Много програми за чиракуване се спонсорират от представители на синдикатите. За да участват в чиракуване, кандидатите обикновено трябва да имат диплома за средно образование или GED. Тези, които са взели гимназиални класове по заваряване, математика и механичен чертеж, имат солидна основа за обучение по железария. Учениците в програми за чиракуване по железария получават обучение по математика; четене на чертеж; и основите на изграждането на конструкцията, армирането и заваряването. Те също така получават обучение по процедури за безопасност и правилно използване на инструменти и материали. Някои железни работници нямат официално обучение и вместо това учат по време на работа. Обикновено те започват да помагат на опитни желязо с основни задачи и напредък към по-трудна работа, като рязане и заваряване.

Условията на труд

Много железни работници трябва да работят на открито целогодишно, така че понякога трябва да работят в студено, лошо време. Някои работят на значителни височини, така че не работят, когато вали сняг, вали или особено ветровито. Металообработващите предприятия трябва да използват оборудване за безопасност, за да предотвратят падане, включително скелета, мрежи и сбруи. Според Бюрото по трудова статистика обаче желязната работна ръка все още страда от над средния процент на нефатални наранявания. Освен това, железарите трябва да са в добра физическа форма, защото трябва да носят тежки материали и да могат да балансират на големи висоти.

Заплата

Според Бюрото по трудова статистика средната часова заплата за железните и стоманените работници е била 20,68 щатски долара към май 2008 г. Укрепването на желязото и арматурните работници е имало средна часова заплата от 19,18 долара, докато структурни работници от желязо и стомана са в основата, структурата и сградата. изпълнителите са имали средна часова заплата от $ 21.51. Тези, които живеят в нежилищни сгради, са получили средна часова заплата от $ 18.53.

Перспективи за заетостта

Бюрото по трудова статистика изчислява, че заетостта за железопътни и метални работници ще се увеличи с 12% между 2008 и 2018 г., което е толкова бързо, колкото и средното за всички професии. Ремонти за по-стари сгради и съоръжения трябва да създадат възможности за желязо. Много от отворите ще се получат от опитни работници, които се пенсионират или напускат полето. Желязната промишленост често е засегната от икономиката, тъй като има тенденция за по-малко строителство по време на икономически спад.