Задължения на CPA

CPA, или дипломиран експерт-счетоводител, е финансов специалист, който предлага услугите си на физически лица и фирми. Обикновено CPA изисква бакалавърска и професионална сертификация. Държавни съвети по счетоводен лиценз, които трябва да преминат национален изпит и да изпълнят държавните изисквания за получаване на лиценза. CPAs са спечелили средна годишна заплата от $ 61 690 през 2010 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ.

$config[code] not found

Данъчни съвети и подготовка

CPA може да работи за един бизнес или да има множество индивидуални клиенти. Тя може да проверява финансовите отчети, за да гарантира, че клиентите й спазват федералните и държавни разпоредби. Тя изчислява всички дължими данъчни задължения, изготвя данъчни декларации на клиентите и гарантира, че нейните клиенти плащат данъци навреме, за да избегнат допълнителни глоби и санкции. Тя може да помогне на клиентите да организират финансовата си информация и да поддържат своите финансови отчети в собствения си офис. За да помогне на клиентите да намалят разходите и да подобрят печалбите, тя може да предложи нови процедурни методи, счетоводни съвети и оперативни промени.

одити

Една компания или правителствена агенция може да наеме CPA, за да извърши одит на записите на лица или фирми за точност и съответствие. КПД може да одитира текущата счетоводна и финансова система за водене на бизнес, за да направи предложения за подобрение. CPA може също да помогне за определяне на счетоводни измами за правителствени агенции, полицейски служители или физически лица.

представителство

Службата за вътрешни приходи позволява на КПД да представлява своя клиент в данъчния съд и спорове с данъчните служби. Той трябва да бъде лицензиран и да не е временно отстранен от практиката. КПД може да комуникира директно с агентите на IRS или да съветва клиентите си за неговите права, задължения и привилегии, докато се занимава с данъчните служби. CPA може да представлява своя клиент по време на IRS конференции, срещи и изслушвания. Той може да подготви и подаде документи, свързани с данъците, от името на своя клиент и да предостави на IRS допълнителна поискана информация, докато клиентът му е дал предварително писмено съгласие.

Обслужване на клиенти и консултиране

КПД трябва да развие доверие между себе си и клиентите си. Счетоводителите могат да работят на свободна практика или да работят самостоятелно, вместо да работят за голяма счетоводна фирма. А CPA, работеща за себе си, може да прекарва няколко часа в студено призоваване на потенциални клиенти или в култивиране на отношения с настоящи клиенти. За да спечели по-голяма клиентска база, той може да предложи консултантски услуги на предприемачи, които започват нови бизнес начинания. Докато прави това, той може да помогне на собственика на бизнеса да създаде бизнес план, да получи финансиране и да оцени жизнеспособността на бизнеса.

Етично поведение

CPA обработва финансова информация на клиента; той има задължение за поверителност. Правило 301 на “Американския институт на дипломираните експерт-счетоводители” изброява професионалните стандарти, на които трябва да се придържа КПД. По всяко време, КПД трябва да поддържа конфиденциалността на своя клиент и не може да разкрива никаква информация без съгласието на неговия клиент. Исканията на IRS-агент за информация трябва да бъдат последвани от съдебна заповед или призоваване на CPA да предостави информацията на своя клиент. КПД има фидуциарно задължение към своя клиент да запази най-добрите интереси на клиента си на преден план. Той не може да предлага нови продукти, услуги или инвестиционни идеи, които да са от полза за себе си. CPA трябва да избягва всякакви конфликти на интереси, особено при избора на своите клиенти или доставчици.