Заплата на хипербарен техник на камерата с кислород

Целта на хипербаричната кислородна терапия (HBOT) е да доставя високи нива на кислород в кръвта и телесните тъкани на пациента, за да му помогне да се бори с определени видове инфекции, изгаряния, отравяне с въглероден оксид, бавни или не заздравяващи рани и други състояния. Техникът на хипербаричната кислородна камера, често наричан хипербарен технолог, работи под ръководството на хипербаричен лекар, работещ с хипербаричната камера и работещ с пациенти, нуждаещи се от HBOT.

$config[code] not found

Изисквания

Хипербаричният технолог не е позиция на начално ниво. BHOT технолози са регистрирани медицински сестри (RN), спешни медицински техници / парамедици, респираторни терапевти или други медицински специалисти, които имат HBOT сертификат чрез Националния съвет по гмуркане и хипербарни медицински технологии (NBFHMT). Сертифицирането на технолог от HBOT включва както курсова работа, така и 480 часа клиничен опит под надзора на подводни, хипербарни или авиационни медицински технологии. Технологът трябва да поддържа оригиналния си професионален сертификат, като RN лиценз, като същевременно завършва минимум 12 единици за продължаващо обучение в HBOT на всеки две години, за да поддържа сертифицирането си.

Заплата

Технолозите на HBOT са класифицирани като медицински и клинични технолози от Бюрото по трудова статистика на САЩ (BLS). През 2010 г. технологиите на HBOT са спечелили средна годишна заплата от 56 870 долара, според BLS. Диапазонът на заплатите беше $ 38,814 до $ 76,780, със среден доход от $ 56,138. Технолозите на HBOT, които работят за федералното правителство, са спечелили най-много, със средна годишна заплата от $ 64,190, докато тези, които работят в частни и обществени амбулаторни центрове, са спечелили най-малко, със средна годишна заплата от $ 53,170.

Работни задължения

Технолозите на HBOT са отговорни за експлоатацията, поддръжката и почистването на хипербаричната камера. Те следват инструкциите за лечение на лекаря на пациента за нивото на кислорода, настройката на налягането, продължителността и честотата на лечението. Те наблюдават пациента преди, по време и след лечението, търсейки признаци на стрес или странични ефекти. Те документират и терапевтичния процес в медицинската карта на пациента. В допълнение, те се грижат за нуждите на пациента, придружават го в стаята и го извеждат, поставяйки го така, че да се чувства удобно, да обяснява процедурата и да отговаря на всякакви въпроси, които може да има. Те могат също така да помогнат на лекари и изследователи с проучвания, включващи HBOT, сглобяване на оборудване, което да се използва в изследването и събиране на данни от изследвания.

Перспективи за работа

BLS прогнозира, че търсенето на медицински и клинични технолози, включително технолози на HBOT, ще се увеличи с 12 процента между 2008 и 2018 г. Очаква се търсенето да бъде най-голямо в болниците и в амбулаторните условия. Освен това Агенцията за изследвания в областта на здравето и качеството съобщава, че проучванията в областта на използването на HBOT показват обещание за различни медицински и развитието състояния, включително травматични и нетравматични мозъчни увреждания, инсулт, инфаркт на миокарда и церебрална парализа. Тъй като изследователите демонстрират, че HBOT помага на пациентите с тези и други условия, като същевременно причиняват няколко странични ефекти, търсенето на опитни, сертифицирани технолози на HBOT ще се увеличи.