Описание на работата на маркетинговия сътрудник

Маркетинговите фирми и независимите компании наемат маркетингови сътрудници, които да работят в своите маркетингови отдели. Тези служители се запознават с целевите си клиенти и идентифицират методите за популяризиране на конкретни продукти или услуги към тях. Според Бюрото по трудова статистика на САЩ през май 2013 г. маркетинговите партньори са спечелили средно 67 780 долара.

Ежедневни отговорности

Маркетинговите партньори научават за своите целеви клиенти чрез проучване на текущите пазарни тенденции и проучване на маркетинговите стратегии на конкурентите. Те също така анализират предишни маркетингови кампании, за да определят кои подходи са постигнали най-добри резултати. Маркетинговите сътрудници създават рекламни материали, съдържащи продукта, и ги представят на маркетинговия директор за одобрение. Те организират промоционални събития за популяризиране на своите продукти и представяне на тези събития. Освен това те управляват сайтовете на социалните медии, като публикуват редовни актуализации, за да генерират интерес към продукта.

$config[code] not found

Образование и други атрибути

Маркетинговите партньори притежават бакалавърска степен по маркетинг, комуникация, бизнес или свързана област. Те обикновено имат опит в маркетинга или продажбите, преди да преминат в позицията на маркетинг асоцииран партньор. В допълнение към удовлетворяването на образователните изисквания, маркетинговите партньори се нуждаят от силни междуличностни умения, способност за ясно общуване и увереност с публичното говорене. Други важни атрибути включват творческо мислене, професионално отношение и силни организационни умения.

Работна среда

Маркетинговите сътрудници обикновено работят на 40-часова седмица, като извършват извънреден труд, когато е необходимо, за да изпълнят сроковете или за специални събития. Те прекарват по-голямата част от времето си в работата си в офиса, като обсъждат нови маркетингови подходи или общуват с други хора по електронна поща или по телефона. Необходими са случайни пътувания през нощта, за да присъствате на търговски изложения или да се срещнете с клиенти.

Възможност и напредък

Настоящата прогноза за маркетингови асоциации предвижда темп на растеж от 32% от 2012 до 2022 г., според BLS. Държавите с най-много възможности за работа включват Калифорния, Ню Йорк, Тексас, Пенсилвания и Охайо. BLS съобщава, че отраслите с най-високо ниво на заетост включват консултантски услуги, управление на компании, проектиране на компютърни системи, реклама или връзки с обществеността и други професионални услуги.

Информация за заплатите за 2016 г. за анализатори на пазарни проучвания

Анализаторите на пазарни проучвания са спечелили средна годишна заплата от $ 62,560 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В края на краищата анализаторите на пазарни проучвания спечелиха 25-ти процентилска заплата от $ 45,550, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. Заплатата от 75-ти процентил е $ 88,260, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. 595 400 души са били заети в САЩ като анализатори на пазарните проучвания.