Задълженията за работа на купувач на продукти

Влизането в отдела за производство винаги е красиво. Всички ярки цветове на продукта и чистите и умни дисплеи е трудно да се пренебрегнат. Работните задължения на купувача на продукти включват създаването на тази красива обстановка. Изборът, закупуването, ценообразуването и излагането на прясна продукция са някои от задълженията на купувача на продукцията.

Намерете и преговаряйте с доставчиците

Една от най-важните задължения на купувача на продукти е намирането и договарянето на цена с доставчиците. Благоприятни цени, качество, доставка и условия трябва да бъдат договорени. Всички възможности за закупуване, които са благоприятни, трябва да бъдат съобщени на ръководството. Купувачът на продукцията трябва да знае и да следва политиките на магазина (като закупуването на органични продукти или да дава приоритет на местните производители), когато купува продукция. Записването на продукцията, която купува от доставчиците в информационна система или книга за правилна оценка на правителството, е друго задължение на купувача на продукцията.

$config[code] not found

Продажба на продукти

Планирането на атрактивни дисплеи за производство е от ключово значение за привличането на клиенти. Това включва осигуряване на последователни, четливи и ясни знаци. Купувачът на продукцията трябва да изкоренява, попълва и върти продукцията през целия ден. Друго задължение е да помагаме на клиентите с въпроси и специални поръчки. Купувачът на продукцията е отговорен за ценообразуването на продукцията, за да отговори на целта на продажбите и маржа, като същевременно остане конкурентоспособен с други магазини. Друго задължение е да се маркират продукти, които не се продават, за да се намалят загубите. Редовното посещение на други магазини за сравняване на цените и продуктовите дисплеи също е задължение на купувача на продукти. Друг е посещението на магазините и срещите на купувачите за координиране на промоции.

Поддръжка

Поддръжката е друго задължение на купувача на продукцията. Той гарантира, че дисплеите, складовете и местата за приготвяне са чисти и подредени. Тези области трябва да отговарят на стандартите на отдела по здравеопазване за държавата и окръга. Купувачът на продукти също трябва да получи кредит за повредени, развалени или върнати продукти, когато е приложимо. Друго задължение е да се гарантира, че всяка непродаваема продукция се обезврежда правилно. Купувачът на продукти трябва да съветва ръководството на ремонта на оборудването или дисплея или ако е необходима подмяна.

Квалификация на купувач на продукти

Квалификациите на купувач на продукти варират в зависимост от компанията. Повечето компании изискват бакалавърска степен или пет години опит за закупуване на продукция. Освен това са необходими силни комуникационни умения и умения за водене на преговори. Купувачите трябва да могат да вдигат 60 паунда, да стоят дълго време и да работят в студени условия. Те трябва да могат да се учат постоянно да отговарят на променящите се изисквания на работата. Други квалификации могат да включват познаване на разпоредбите за биологично сертифициране и търговски и органични практики за отглеждане.