Примерна описание на заданието за позиция на програмен директор

Програмен директор е професионален мениджър в сферата на нестопанската дейност. Тя ръководи една или повече програми, които се администрират от нейната организация, като управлява всички финансови и човешки аспекти. Продължителността на нейната роля и програмата, която тя наблюдава, обикновено зависи от предоставянето на публични или частни средства.

Отговорности за работата

Директор на програмата работи с изпълнителния директор на организация за създаване на програми, които да се администрират. Той разработва и прилага всички насоки и политики с цел да гарантира спазването на всички правителствени разпоредби, както и да поддържа съответствие с мисията на организацията. Той следи за ефективността на програмата си, като прави необходимите корекции. Задълженията на човешките ресурси, като набирането и обучението на служителите, също попадат в списъка на отговорностите на програмния директор.

Тъй като ролята на директора на програмата и тези на неговия персонал зависи от изцяло финансиран бюджет, той работи в тандем с ръководителя на организацията за развитие, за да осигури средства, дарения и безвъзмездни средства, за да отговори на бюджетните изисквания на неговия отдел. Освен това той служи като лице на програмите си към външната общност. Като такъв, той посещава събития в общността, опитвайки се да изгради и поддържа положителни отношения.

Възможности за работа

Работата в нестопанския сектор може да бъде трудна за много хора. Дългите часове, неприятните условия и заплатите под средното ниво са някои от причините, поради които много организации нямат достатъчно персонал. Тези, които се ангажират да намерят работа в тази област, ще намерят обяви за работа както във вестниците, така и в онлайн форумите за работа. Освен това, фирмите за персонала, които се фокусират конкретно върху настаняването на професионалисти в нестопанските и социалните индустрии, могат да бъдат намерени на повечето големи пазари на труда.

Качествени изисквания

Много организации с нестопанска цел имат много ограничени бюджети. В резултат на това от служителите обикновено се изисква да работят повече с по-малко ресурси. Успешните директори на програми трябва да бъдат добре организирани и умело да изпълняват много задачи едновременно. Освен това тя трябва да може да комуникира ефективно с хора от всички демографски особености.

Ще се изискват и познания за всички местни, щатски и федерални закони и наредби, които регулират интересите на програмата. Тъй като много програми зависят от публични или частни фондове, програмният директор трябва да е педантичен във всички бележки и документация. Изключително важно е да поддържа страст към това, което прави. Много програми за социални услуги са насочени към недостатъчно обслужваните. Директорът на програмата може да бъде задължен да взаимодейства с хора в кризисни и неприятни условия и ситуации. Това може да окаже влияние върху нейната психика.

Образователни изисквания

Докато не се изисква четиригодишна степен, за да стане програмен директор, много работодатели предпочитат кандидати, които са се регистрирали в акредитиран университет. Типичните области на обучение включват социология, публична администрация и организационно развитие. Обикновено от кандидатите се изисква да имат минимум пет години опит в управлението на програма с подобен размер и демографски признак. Освен това ще е необходим управленски опит, ако ролята контролира работата на другите.

Средна компенсация

Анализът на сертифицираните специалисти за компенсиране, извършен от Salary.com, установява, че средният програмен директор, работещ в Съединените щати, през 2009 г., получава заплата от $ 68,651 на година.