Описание на заданието за техник от базата данни

Техникът на базата данни, наричан още анализатор на база данни, манипулира данни, за да разработва отчети и искана информация от база данни, използвайки програмни инструменти.

образование

В повечето случаи работодателите изискват поне бакалавърска степен по информационни системи за управление или свързана с тях дисциплина. Работодателите вероятно ще пренебрегнат изискванията за степен, ако кандидатът има богат опит с базите данни и инструментите за развитие, използвани в позицията.

$config[code] not found

Отговорности

Манипулирането на данни за разработване на доклади и исканата информация включва използване на програмни езици и софтуер, за да се позволи на базите данни да компилират исканите данни.

Допълнителни отговорности

Работейки в тясно сътрудничество с разработчици и администратори, тези специалисти помагат при тестването и отстраняването на грешки в базите данни, за да осигурят правилна функционалност и сигурност.

Job Outlook

Бюрото по трудова статистика очаква ръст от 20% между 2008 и 2018 г. за тези и свързаните с тях професии. Увеличението се очаква, защото организациите продължават да интегрират по-сложни технологии.

Средна работна заплата

Indeed.com изброява средна заплата от 71 000 долара годишно за тези и свързаните с нея професии през януари 2010 г.

Информация за заплатите за 2016 г. за анализатори на компютърни системи

Анализаторите на компютърни системи спечелиха средна годишна заплата от $ 87,220 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ.Анализаторите на компютърни системи спечелиха 25-процентна заплата от $ 67,460, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. Заплатата от 75-ти процентил е $ 111,040, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. 600 500 души бяха заети в САЩ като анализатори на компютърни системи.