Описание на длъжността за генерален консултант

Работата като консултант може да бъде стимулираща и ангажираща кариера, която изисква от вас да се възползвате от различни дисциплини, за да създадете решение, което отговаря на нуждите на клиента. Може да е трудно да се обобщи това, което прави вашата работа, тъй като тя варира от клиент до клиент и със сигурност в различни индустрии. Кариера в консултирането благоприятства тези, които имат различен и разнообразен опит, както в образованието, така и в професионалния опит.

$config[code] not found

Професионални отговорности

Вашите отговорности ще варират в зависимост от вашата индустрия, въпреки че като цяло консултантите се приканват да осигурят информация за клиента и индустрията на клиента. За да постигнете това, може да се наложи да пътувате често до местоположението на клиента. Генералният консултант обикновено е начална позиция; През това време ще трябва да докажете своите изследователски способности, за да се преместите в специализирана област.

Вашата друга отговорност ще бъде осигуряването на взаимоотношения с клиентите. Вашата способност да правите това е равносилна на успеха ви, тъй като силната комуникация е как ефективно да създавате решения за клиентите си и да ги продавате на вашата работа.

Административни отговорности

Вашата позиция като общ консултант ще се върти предимно около събирането на информация. Трябва да имате умели компютърни и офис технологии. Разбирането на различни медийни програми е полезно, тъй като ще е необходима известна степен на креативност, за да се разграничите и да продадете клиент на вашите предложени решения.

Други необходими умения

Покажете професионализъм по всяко време, тъй като може да сте единственият контакт, който клиентът има с фирмата ежедневно. Необходими са чудесни междуличностни умения, тъй като ще прекарвате по-голямата част от времето си в събиране на информация чрез интервюта от различни нива на управление в компаниите-клиенти.

Физически изисквания

Физическите изисквания на тази позиция са тези на типична корпоративна работа, с изключение на това, че консултантите често пътуват. Ще откриете, че изискванията за пътуване обхващат 50 или повече процента от времето си. Често това изискване причинява прегаряне сред консултантите, тъй като става трудно да се балансира личния и професионалния живот.

Образование и трудов опит

Най-вероятно ще влезете в позицията директно от колежа или дори без диплома за висше образование, в зависимост от възрастта и индустрията, при условие че имате достатъчна работна история, специфична за индустрията. Не е необходима образователна дисциплина, защото за вас е най-важно да можете да се адаптирате бързо и да синтезирате нова информация по ефективен начин.

Заплата

Заплатата зависи от местоположението, фирмата и опита. Ако работите за една от големите консултантски групи - като McKinsey & Co., Bain & Co. и The Boston Consulting Group - вашата заплата като основен консултант ще бъде приблизително 60 000 долара на година плюс бонус, варира годишно в зависимост от пазарните условия.

В по-малка консултантска фирма заплатите могат да варират от 36 000 до 50 000 долара в зависимост от местоположението и индустрията.

Работата като генерален консултант за община носи заплата в размер от 25 000 до 50 000 долара в зависимост от местоположението.

Посочените по-горе заплати са актуални към 2010 година.