Описание на мениджъра на нощен клуб

Управлението на нощен клуб може да изглежда като най-добрата бляскава работа: да се гмурнете с ВИП, знаменитости и музиканти. Но зад бляскавата атмосфера на един успешен нощен клуб е трудолюбив мениджър, чиято работа предполага бърз надзор на всеки аспект от операцията, от специални напитки и забавления до основния паричен поток и финансова отчетност. Възможностите в тази област зависят до голяма степен от вашия опит и местоположение.

$config[code] not found

Основна роля и отговорности

Натоварени с множество задължения, мениджърите на нощните клубове трябва да могат да изпълняват много задачи. Основните роли и отговорности включват наемането, обучението и оценяването на персонала, включително делегиране на правомощия на надзорните органи; управление на паричните потоци, като закупуване, материални запаси, цели за продажби, отчети за печалби и загуби и заплати; и контрол на качеството по отношение на инспектиране на местата на провеждане, поддържане на високи стандарти на обслужване и гарантиране на удовлетвореността на клиентите. Тъй като повечето нощни клубове обслужват алкохол, от мениджърите се очаква да поддържат безопасна и сигурна среда, като спазват държавните и местните разпоредби.

График на работа и околна среда

Нощните клубове, по своята същност, изискват персонал през нощта. От мениджърите се очаква да бъдат гъвкави с промените, включително работа през почивните дни и празниците. Докато някои места могат да осигурят офис пространство за своите мениджъри, бъдещите мениджъри на нощните клубове трябва да се чувстват удобно да взаимодействат с клиенти и служители на пода. Клубовете могат да бъдат шумни, претъпкани и задимени, в зависимост от държавните разпоредби. Физическите изисквания на работното място варират от постоянно състояние и ходене до повдигане до 40 паунда. Мениджърите също трябва да се чувстват комфортно да работят с персонала по сигурността, ако възникнат проблеми.

Необходимо образование и обучение

Образователните изисквания за работата се различават между местата, но повечето работодатели искат най-малко диплома за средно образование и съответния опит в индустрията. Ангел Мениджмънт Груп, национална компания за развлечения с места в Лас Вегас, Ню Йорк, Маями и Лос Анджелис, предпочита мениджърите да имат висше образование; но те ще разглеждат кандидати с диплома за средно образование или еквивалент. Компанията изисква от мениджърите да имат три до пет години опит в хотелиерската индустрия, както и сертификати в ServSafe и други програми. Кандидатите трябва също да владеят Microsoft Office или подобен софтуер. Дори и по-малките работодатели изискват от мениджърите да владеят основни системи за продажба на стоки като Aloha.

Очаквания за заплатите

Понастоящем средната годишна заплата за мениджър в нощен клуб в САЩ е 66 000 щ.д., според SimplyHired. Заплатите обаче се различават в зависимост от компанията, мястото и професионалния опит. Обикновено клубовете в по-големите метрополни райони предлагат по-висока компенсация от тези в по-малките градове. Например, неотдавнашна обява за работа в престижен клуб във Вашингтон, D.C., предлагаше заплати на мениджъра от 70 000 до 100 000 долара плюс медицински и стоматологични помощи. Но кандидатите трябваше да имат най-малко три години опит и връзки в местния пазар на нощни клубове. За разлика от това, обявата за работа на начален, мениджър за нощен клуб в Corpus Christi, Тексас, предлага заплати от $ 30,000 до $ 49,000 годишно и не споменава ползите.