Какви са задълженията на консулския чиновник?

Консулските служители са административни сътрудници, които работят в Държавния департамент на САЩ и често са разположени в посолствата и консулствата на САЩ в целия свят. Техните задължения са толкова разнообразни, колкото и отговорите на запитвания от обществеността, служители на приемащата държава и други посолства по въпроси, свързани с неимигрантски визи и американски граждански услуги, както и специализирана обработка и докладване на дейности, свързани с консулския отдел.

$config[code] not found

Специалисти по информация

Консулските служители са информационни специалисти в две области: неимигрантски визи и американски граждански услуги. Консулските служители са в крак с текущото развитие и регулации в тези две области и предоставят конкретна информация за запитвания или се обръщат към уебсайтове за допълнителни указания. Консулските служители отговарят на конкретни искания от правителствени служители на приемащата държава и правителствени служители на САЩ относно визовия статут на избирателите.

Обработка и отчитане

В допълнение към предоставянето на информация консулските служители събират и данни за услугите, които не са визови имигранти, както и проекти на дипломатически ноти или кореспонденция в страната домакин или други дипломатически мисии от името на консулския служител по консулски и визови въпроси. Консулските служители записват транзакции за такси и такси и събират ежедневни и месечни отчети за транзакциите. Те могат също така да преглеждат и обработват паспорти.

Квалификации за работа

Консулските служители обикновено се нуждаят най-малко от диплома за средно образование, опит в обслужването на клиентите и добри междуличностни умения. Владеенето на английски език и владеенето на езика на приемащата страна също могат да бъдат необходими. Други основни изисквания за позицията са основни компютърни умения като Интернет проучване и Microsoft Outlook. Те също така трябва да могат да учат и да прилагат сложни правила и процедури от други страни. Длъжностните характеристики и квалификациите за консулските служители могат да варират в зависимост от посолството, в зависимост от нуждите на страната домакин.