Задълженията на специалист по хранене в общността

Общностните диетолози са типично регистрирани диетолози, които организират и прилагат политики и програми за хранене. Местните училища, здравните заведения, правителствените агенции, програмите за жилищно настаняване и други квартални асоциации наемат диетолози, за да оценят диетичните нужди в тяхната общност и да ги образоват за ролята, която физическата подготовка и храненето имат за постигане на оптимално здраве.

$config[code] not found

Помощ за обществеността

Обществените диетолози играят ключова роля, когато става въпрос за образоване на индивиди и семейства на принципите на идеалното хранене, диетата и подбора на храни. Както е отбелязано в Careerplanner.com, местните диетолози разработват и прилагат планове за грижа, като оценяват хранителните нужди и наличните ресурси в общността. Това включва отчитане на икономическото и финансовото състояние на населението. Освен това, те могат да помогнат на семействата в неравностойно финансово положение да се запишат в програми, подпомагани от правителството, които предоставят ваучери за закупуване на здравословни храни. Според уебсайта на NYS Department of Health (www.health.state.ny.us), специалистите по хранене / диетолози в областта на общественото здраве често участват в програми като специалната допълнителна програма за хранене на жени, бебета и деца (WIC), детето и Програма за хранителни грижи за възрастни (CACFP), Програма за храна и хранене (FAN) и Програма за превенция на глада и хранене (HPNAP). По този начин, местните диетолози помагат на семействата да създават списъци за пазаруване и планове за хранене, така че те да могат да се научат сами да се питат за храненето и да правят храна, която отговаря на техните средства и начин на живот. Те също така предлагат хранителни консултации и говорят пред общността за начините за развиване на здравословни хранителни навици, които отговарят на техните диетични изисквания.

Подпомагане на местните организации

Общностните диетолози също участват в местни организации. Техните задачи могат да включват консултиране и подпомагане при разработването на хранителни програми за конкретни групи от населението, разработване на предложения за финансиране, преглед на диетичните доклади и допринасяне за статистически изследвания за здравето, свързани с храненето. Те също така оценяват системите за обществено хранене и правят препоръки за нивата на съответствие, които ще осигурят оптимално хранене и качествена храна, ако са свързани с институциите за групова грижа. Общностните специалисти по хранене могат да работят заедно с кафенетата или персонала на заведенията за хранене, за да гарантират, че менюто на обяда в училището предлага адекватно хранене или с различни здравни заведения, за да се гарантира, че предоставената храна отговаря на нуждите на специално население. Това е от решаващо значение за тези, които страдат от медицинско състояние, тези с диетични ограничения и тези, които трябва да приемат допълнителни форми на хранене.

Допълнителни задачи

Освен планирането, създаването и оценката на различните предлагани хранителни услуги, местните диетолози отговарят за образователните и информационни аспекти на храненето в общността. Това изисква от тях да имат перспектива, основана на населението, така че те могат да разграничат специфичните нужди, проблеми и други релевантни фактори на целевата група. Например, ролята на диетолог в общността на преобладаващо възрастните граждани ще бъде различна от ролята на диетолог в общността, състояща се предимно от млади хора. Някои общности също могат да се борят с конкретен проблем, като затлъстяването да нараства. Освен това според Бюрото по трудова статистика на САЩ относно диетолозите и диетолозите „повишеният обществен интерес към храненето доведе до възможности за работа в производството на храни, рекламата и маркетинга. В тези области диетолозите анализират храни, подготвят литература за разпространение или докладват по въпроси като диетични фибри, витаминни добавки или хранителното съдържание на рецептите. "