Описание на работата на техник по превантивна медицина

През годините акцентът върху предотвратяването на болести и заболявания доведе до увеличаване на възможностите за заетост в тази област. В това усилие са включени множество професионални и технически специалисти в областта на здравеопазването, включително позиции в сектора на общественото здравеопазване. Освен това, превантивната медицина вече е призната лекарска специалност, както и част от дейностите по промишлена хигиена, безопасност и трудова медицина. Обучените специалисти по превантивна медицина например могат да работят в клинична, професионална и обществена и индустриална среда.

$config[code] not found

Техници за превантивна медицина

Също известни като техници по екологично здраве, специалистите по превантивна медицина (PMTs) обикновено се обучават във всичко - от санитарните инспекции на хранителните услуги до тестовете за водоснабдяване. Но PMT също работят с професионални ентомолози, за да се борят с болести, пренасяни от насекоми и при животни и болести, които могат да унищожат човешките популации. Други PMT работят в заводски или производствени условия с промишлени хигиенисти, наблюдавайки нивата на топлина и шум, възможните замърсители и дори програмите за безопасност на фирмите.

Отговорности на превантивната медицина

Отговорностите, възложени на ПМП, зависят от фокуса на техния работодател. Правителствените програми за обществено здраве, например, могат да използват ПМТ или техници за опазване на околната среда, за да инспектират местните заведения за санитария или да наблюдават водоснабдяването. PMTs, работещи в областта на общественото здраве, могат също така да подпомагат лекарите-епидемиолози да търсят модели на заболяване и вероятни причини. Други РМТ могат да работят с професионалисти по трудова медицина, за да следят опасностите на работното място като излагане на олово или въглероден окис, както и спазването на изискванията за работа с опасни материали.

Задължения за превантивна медицина

PMT често са пехотинците в битката за предотвратяване на болести и болести. PMTs трябва да бъдат и добри архитекти и да имат степен на аналитичност. Като PMT се очаква да можете да работите с голямо разнообразие от оборудване за мониторинг и откриване, като например анализатори на въглероден окис и живак, използвани в промишлената хигиена. ЧП често провеждат разследвания за спазване на правилата, помагат за провеждането на масови имунизационни събития, пишат доклади и информират началниците си за напредъка и резултатите.

Образование и заплата на PMT

PMTs се обучават на двугодишно ниво в програмите за екологични здравни технологии или чрез военно обучение. Американският военноморски флот, например, предлага обучение на специалисти по превантивна медицина като специалност в рамките на кариерата на болничния си корпус. Националната асоциация по здравеопазване на околната среда предлага и сертифициране като екологичен техник. Възнагражденията на PMT варират в зависимост от работодателя, като правителствените агенции обикновено ги наемат. PMTs, работещи за окръг Riverside, Калифорния, например, могат да получават заплати в размер от $ 31,569 до $ 44,522 годишно.