Описание на длъжността за председател на голяма верига ресторанти

Президентът на голяма верига ресторанти може също да бъде негов собственик, основател или главен изпълнителен директор (CEO). Той осигурява обща маркетингова насока, управлява операциите и осигурява постигането на бизнес цели. Докато президентът сътрудничи и ръководи други висши ръководители, той обикновено докладва на управителните съвети на компанията.

Набор умения

Председателите на големите ресторантски вериги обикновено имат богат опит в хранително-вкусовата промишленост. Те трябва да притежават умения за комуникация, вземане на решения, решаване на проблеми, управление и лидерство. Въпреки че това не е изискване за работа, някои топ мениджъри получават удостоверение за управление чрез програми, създадени от Института на сертифицираните професионални мениджъри.

$config[code] not found

основни отговорности

Председателите насочват и наблюдават операциите, маркетинга и финансовите аспекти на своите ресторанти, но сами не извършват ежедневната работа. Тяхната роля е да се съсредоточат върху стратегически функции или идеи, които трябва да бъдат планирани в настоящето, за да се възползват от компанията в близко бъдеще. Председателите определят продуктовите линии, формират партньорства, изострят диференциращите характеристики и в крайна сметка установяват визията и стратегията на компанията.

Вторични задължения

Президентът на компанията е отговорен за определяне на тона на работното място и изграждане на ефективна култура. Той наема, изстрелва и води старши мениджърски екип, който ръководи други екипи, които изпълняват ежедневните операции. Освен това, президентът определя бюджети и определя бъдещето на нови проекти. Той решава дали да се открие потенциално място за вземане на пари или ако проектът, който губи приходи, трябва да бъде закрит.

Обща информация

Бюрото по трудова статистика на САЩ предвижда, че заетостта на висши ръководители ще нарасне с 5% между 2010 и 2020 г. Перспективите трябва да са най-добри за онези, които имат опит в промишлеността и високо образование. Много президенти получават бакалавърска степен по бизнес администрация, макар че образователните изисквания не са задължителни.