Описание на заданието за писане на процедури

Авторът на процедура или авторът на политиката и процедурите си сътрудничи с ръководството и отдела за човешки ресурси, за да разработи процедурен наръчник за фирма. Ръководството може да описва стандартите за поведение на служителите и формални оперативни процедури. Това ръководство помага за институционализиране на кодексите за поведение или оперативни методи. Той се използва за обучение на служителите, за насочване на техните решения и за гарантиране, че компанията функционира по по-еднакъв начин.

$config[code] not found

Отговорности за работата

Авторът на политиката се среща с лидера и избира членовете на всеки бизнес отдел или група и придобива задълбочени познания за операциите и процедурите на всяка единица. Работейки самостоятелно, той пише ръководство, описващо стъпките и изискванията на всяка процедура. Понякога ръководството може да включва подобрения на промените в текущите процедури.

След приключване, авторът на политиката представя ръководството на лицата, определени да го одобрят. Ръководителите и ръководителите на отдели обсъждат ръководството и всички промени, които предлага. Веднъж одобрен, писателят прави промени в проекта, когато е необходимо. Авторът на политиката може след това да си партнира с учебния отдел, за да помогне на служителите да разберат и приложат необходимите промени.

Възможности

В много случаи фирмите възлагат на член на отдел „Човешки ресурси“ допълнителни задължения като писател на процедури. Лице, което търси работа на пълно работно време като писател на политики и процедури, трябва да се съсредоточи върху позиции в правителството или други много големи институции. Техническото писане, изготвянето на ръководства за оборудването или инструкциите за експлоатация могат да осигурят алтернативна кариера, използвайки много сходни умения.

Потенциалните писатели на процедури биха могли да обмислят да научат повече за професията и възможностите за заетост чрез Обществото за управление на човешките ресурси.

Опит и умения

Писмената процедура изисква познаване на общите бизнес процедури, като например счетоводство, човешки ресурси, продажби и маркетинг. Освен това писателят трябва да притежава или да получава задълбочени познания за индустрията или специфичните за фирмата стандарти и методи.

Писането представлява основно умение, разбира се, така че кандидатите за работа трябва да притежават по-добри композиционни и редакторски способности. Допълнителните основни умения включват способността да слушате добре и да спечелите доверие с другите.

Образователни изисквания

Много работодатели изискват четиригодишни степени за потенциални писатели на процедури. Бакалавърска степен по английски език или управление на човешките ресурси може да послужи като отлична академична подготовка за тези, които се интересуват от тази кариера.

Заплата

Авторите на политиката и процедурите, наети в Съединените щати, получават средногодишна заплата от $ 62,000 според Indeed.com от 2010 г. Американското бюро по статистика на труда проектира перспективите за работа на човешките ресурси, обучението и мениджърите по трудови отношения и специалисти да се увеличат с 17 % до 2016 година.