Списък с въпроси, които трябва да зададете в интервю за представител на болничната служба

Представителят на пациента обслужва персонала и обществеността. Тя изпълнява задълженията на рецепциониста и поздравява пациентите. Тя също така подпомага лекарите и медицинските сестри, като поддържа диаграми и прави назначения. Взаимодейства със застрахователни компании и други лечебни заведения. Представителната позиция на пациентската служба се счита за административна работа на фронт офис, където тя е в постоянно взаимодействие с пациентите. Наемането на представител на пациентски услуги може да бъде трудно, защото тя трябва да изпълнява много задачи, като й дава всички задължения. Задаването на правилните въпроси за интервюто ще ви помогне да намерите подходящия кандидат.

$config[code] not found

Образование и опит

Въпросите, които задавате, зависят от вашите изисквания за минимална квалификация. Позицията на представител на пациентската служба в повечето случаи е начална работа. Може да получите кандидат със сертификат или диплома за медицинска администрация. Ако е така, попитайте кандидата какво харесва за курсовата си работа и какво е най-интересно. Ако има опит, задайте на сценария си въпроси за времената, в които трябваше да приоритизира работата си. Ако тя няма опит, попитайте я защо трябва да я наемете над някой, който го прави. Групата кандидати вероятно ще се състои от кандидати, които искат да напреднат в даден момент. Попитайте кандидата за нейните бъдещи планове и как те се вписват в компанията. Нещо важно да се отбележи: Желаният кандидат с висше образование или опит вероятно ще иска по-висока начална заплата. Тя знае, че е в състояние да преговаря, затова бъдете подготвени.

Задължения и умения

Обяснете задачите и задълженията на кандидата. Включете значението на обслужването на клиентите. Една от основните й функции ще бъде да поздрави пациентите и да направи посещението им в клиниката или болницата възможно най-приятно. Попитайте колко добре взаимодейства с пациентите и как се справя с тежките пациенти. Друго ключово задължение включва познаване на компютърния софтуер. Попитайте я за нейното познаване на електронните медицински програми. Ако тя няма опит, попитайте я за способността й да учи нови програми. Обсъдете и техническите умения. Може ли да таксува пациенти и застрахователни компании? Има ли познания за медицинската терминология? Ако тя няма такава, може ли да научи уменията в допълнение към изискванията за управление на времето, критични за работата?

Универсални умения

Откриването на универсалните умения на кандидата ще бъде основно. Те могат да съставляват по-голямата част от нейния опит. Попитайте за нейното ниво на комфорт със стандартното офис оборудване. Също така се осведомете за нейната организация и умения на чиновници. Може ли да напише? Може ли да се регистрира ефективно? Кандидатът трябва да бъде и силен отбор. Попитайте я как се разбира с другите. Оцени телефонния й етикет. Дайте й сценарий, за да прочете и да наблюдава нейното отношение. Обсъдете как се справя с конфликта.

Работна среда

Обсъждането на потенциалната работна среда на кандидата е от решаващо значение за стабилността на нейната работа. Ако не й е удобно, може да се откаже. Придружете я през клиниката или отдела и я попитайте дали ще се чувства комфортно да работи с вас. Обърнете се към културата на фирмата и настройте нейните отговори. Обсъдете работното си време. Ако извънредният труд е задължителен, тя трябва да знае. Трябва ли да работи през почивните дни? Това са неща, с които трябва да се обърнете, за да избегнете изненади.