Описание на работата на вратата Greeter

Поздравът на врата приветства посетителите и клиентите, когато пристигнат в компания, ресторант, офис сграда или магазин. Той може също така да предложи на хората сбогуване, когато излизат от помещенията. Неговата работа често изисква от него да предоставя на клиентите и другите посетители информация за работното време, местата за продажба на стоки, близките предприятия или обществени тоалетни.

Видове врати

Поздравникът на вратата може да работи на различни видове фирми, както на печалба, така и на нестопанска цел. Местата за поклонение често имат поздрав на вратата, преди услугите да започнат. Поздравители на вратата на ресторанта или домакини и домакини водят покровители на техните маси и им дават менюта. Някои търговци на дребно трябва да проверят пакетите на клиентите, преди клиентите да излязат от магазина. Вратите в офисните сгради отварят врати за посетители и им дават указания до желаните дестинации.

$config[code] not found

Работни задължения

Въпреки че някои работни места за врати са ограничени до поздрав и сбогом на посетителите и клиентите, други изискват от посрещащите да изпълняват допълнителни задачи, когато трафикът е бавен. Типичните допълнителни задължения включват поддържане на предната част на мястото чисто и подредено, събиране на колички за пазаруване от паркинга и подпомагане на клиентите да превозват големи пратки до техните превозни средства. Поздравникът на вратата може да бъде обучен кръстосано, за да управлява касов апарат или да помага на клиентите в ролята на търговски служител. Показването на приятелско и гостоприемно отношение е необходимо да бъдете добре посрещнати врати.

Условията на труд

Поздравът на вратата трябва да е в добра физическа форма, за да издържа дълги часове на краката си, често да стои и да ходи по бетон или други твърди повърхности. Работата му може да изисква от него понякога да издържа на лошо време. Тъй като той взаимодейства с хора от всички възрасти и типове личности, от вратата се изисква да бъде толерантен, докато предава авторитетно отношение. Значителна част от позициите за позвъняване на вратите изискват носенето на униформа, предоставена от компанията.

Образователни изисквания

Диплома за средно образование или еквивалент е предпочитана за кандидатите за работа, посрещащи врати. Необходими са познания за мястото му на работа, както и за околността. Необходими са добри комуникационни умения.

Възможности за заплати и напредък

През юни 2010 г. всъщност репортаж съобщава, че средната годишна заплата за вратата в САЩ е 27 000 долара. Възможностите за напредък варират значително в зависимост от естеството на бизнеса и размера на компанията. Поздравителите на местата за търговия на дребно често могат да преминат към касиер или позиции за обслужване на клиенти, ако демонстрират инициативност и свързани способности.