Описание на заданието и квалификации за мениджър на оператори на телевизионни мрежи

Телевизионните програми не се появяват магически. Отнема много хора, за да гарантират, че зрителите ще намерят забавно програмиране, когато включат любимия си телевизионен канал. Мениджърът за управление на мрежата насочва този персонал на служителите, за да гарантира, че програмирането на станцията се излъчва по най-ефективен и професионален начин.

Умения за работа

Мениджърът на мрежовите операции трябва да има технически познания за оборудването, използвано за предаване на програми. Вие сте отговорни за успешната работа на вашата мрежа, така че трябва да разберете как всичко работи заедно. Необходими са надзорни умения, за да се управлява голям брой членове на персонала и трябва да можете да делегирате ежедневно многобройните задачи, които влизат в мрежовите операции. Тази позиция също изисква многозадачност. Възможно е едновременно да изпълнявате много аспекти на операциите, така че трябва да сте в състояние да се справяте добре с всичките си отговорности, с възможност за бърза смяна на предавките, когато е необходимо. Мениджърът на операциите трябва да притежава и умения за управление на проекти, тъй като непрекъснато работи за насърчаване на успеха на вашата мрежа и ефективност в рамките на нейните операции.

$config[code] not found

Дневни задължения

Мениджърът на мрежовите операции ежедневно планира разписанието за телевизионната станция. Вие общувате с няколко отдела, координирате новини, програмиране и реклами. Надзорът върху работата на служителите ви е друга отговорност. Можете да възлагате графици на базата на изискванията за излъчване и да гарантирате, че служителите изпълняват задълженията си по задоволителен начин. Мениджърът следи за съответствие на станциите с насоките на Федералната комисия по комуникациите и изпълнява необходимите административни задължения. Можете също така да помогнете с редактирането на програмен материал и да гарантирате, че програмите излъчват според графика.

Носете идеите

Мениджърът на мрежовите операции трябва да бъде новатор, разработващ нови идеи за излъчване на програми и методи на работа.Като лидер трябва непрекъснато да подобрявате работата на вашата телевизионна мрежа. Трябва да сте в крак с последните тенденции в индустрията и техническия напредък. Мениджърът представя нови идеи на персонала и осигурява необходимото лидерство за разработване на концепции в жизнеспособни планове за действие. Вие също трябва да сте запознати с техническия напредък и да сте готови да приложите тези подобрения с персонала си.

Получаване на работа

Мениджърите за телевизионни операции обикновено имат колеж в някакъв аспект на излъчване или бизнес администрация. За да си осигурите работа в тази позиция, трябва да имате поне пет години опит в операциите по излъчване и значителен опит с управлението на служителите и администрирането на бюджетите. Средната заплата за мениджър на оператори на телевизионни мрежи от 2012 г. е 71 350 долара годишно, според сайта за статистика на заетостта O-Net Online. Перспективите за растеж на работните места за тази позиция са средни.