Описание на длъжността „Търговец на парфюми“

Точно както стиловете на облеклото се променят от сезон на сезон, така и на пазара винаги се появяват нови парфюми. Модни къщи, козметични компании и известни личности непрекъснато ги развиват, а сътрудници по продажби на парфюми съществуват, за да ги преместят. Ролята е подходяща за любителите на ароматите, които превъзхождат продажбите и имат интерес към настоящите модни тенденции. Съдружниците в продажбите на парфюми също трябва да се радват на работа с обществеността и да притежават силно обоняние.

$config[code] not found

Работна среда

Сътрудници по продажби на парфюми работят в универсални магазини, бутици за красота и павилиони. Аптеките и супермаркетите също могат да носят линии за парфюми в техните секции за красота. Някои компании изискват партньори за продажба на парфюми да носят униформа или да се придържат към облеклото. Както при всички продажби, поддържането на външен вид е задължително. Общата работна среда за търговците на парфюми е добра, с удобни условия на работа, малко или никакво тежко повдигане и редовни почивки.

Отговорности за работата

Обслужването на клиенти и продажбата на продукти са най-важните аспекти на тази работа, но отговорностите не свършват дотук. Партньорите по продажбите на парфюми изпълняват много задачи. Те са отговорни за познаването на всички аспекти на всеки парфюм, за да отговорят на въпросите на клиентите. Това може да бъде предизвикателство, тъй като парфюмите съдържат сложни смеси, така че четенето на продуктова информация и рекламни материали от производителите е от съществено значение. Сътрудниците за продажба на парфюми също могат да бъдат отговорни за обработката на финансови транзакции, извършване на инвентаризация, почистване на търговската площ и ценообразуване на стоки.

Типична заплата

Средната заплата за търговците на дребно, включително търговците на парфюми, е била 12,20 щ.д. на час към май 2013 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В предприятията от висок клас, съдружниците могат също така да имат възможност да получават комисионна плюс заплата, както и бонуси за постигане на целите за продажби.

Основни изисквания

Асоциираните позиции за продажба на парфюми са начално ниво и не изискват официално обучение; въпреки това, от съществено значение е опитът или интересът към продажбите. Тъй като модните къщи, фирмите за красота и известните личности създават най-много парфюми, познаването на актуалните тенденции и поп културата е ценно за сътрудник в продажбите на парфюми. Междуличностните умения и комуникационните умения също са важни за работата.

Възможности за напредък

Въпреки, че търговците на парфюмни продажби са начално ниво, те в крайна сметка могат да работят до позиции като ръководител на персонал или мениджър на магазина. На по-високи нива понякога се изисква сертификат или диплома за управление на търговията на дребно, но често не е от съществено значение.