Колко струват портиерите?

Портиращите придават елегантност и сигурност на заведенията, където работят. Често те са първото и последно лице, с което човек се сблъсква, когато посещава сграда, поставяйки ги в състояние да повлияят на цялостното преживяване на човека. Позициите на портиерите варират от почасови позиции на непълно работно време, без да се ползват от позициите на пълно работно време. Според Indeed.com, към декември 2014 г. средната заплата за портиер в САЩ е 24 000 долара.

$config[code] not found

Изисквания за работа и умения

Портиерът трябва да може да престои дълго време и може да се наложи да работи в лошо време. Може да се наложи редовно да вдигат определено количество тегло. Портиерът трябва да бъде добре поддържан и се нуждае от добра комуникация, етикет и умения за обслужване на клиенти. Те трябва да са добри в запомнянето на имена, лица и други подробности за клиенти и наематели. Честността и почтеността също са важни, тъй като портиерите често се доверяват на собствеността на другите и им се дава достъп до домове и хотелски стаи. Някои работодатели провеждат криминални проверки и могат да изискват диплома за средно образование или GED. Някои работодатели също предпочитат да наемат портиери с предишен опит в гостоприемството.

Задължения: повече от отваряне на врати

Задълженията на портиерите варират в зависимост от вида на заведението. Портиерът работи в офис сгради, жилищни сгради, курорти и хотели. Те отварят врати, когато хората пристигат и поздравяват онези, които влизат в сградата. Тези работници обявяват гостите, получават разрешение за посетителите да отидат на желаното място в сградата и да гарантират, че посетителите влизат и излизат. Портиерът приема пакети, градски таксита и ясни пътеки. Някои работодатели и профсъюзи не определят строго задълженията на портиерите, а гостите или жителите им изискват да изпълняват допълнителни задачи, като например ходене на кучета, проверка на възрастни наематели или подпомагане на хора да пренасят хранителни стоки или багаж.

Съвети

Портиерът често получава съвети за допълнителни услуги. Портиерът в хотела може да получава съвети всеки ден, за да помага на гостите с багажа или други задачи. За домашни портиери съветите са особено често срещани по време на празничния сезон. В статия от Brick Underground за 2013 г. жилищните портиери в Ню Йорк съобщиха, че получават ваканционни подаръци, вариращи от $ 20 до $ 600. Сумата може да варира в зависимост от това, колко дълго наемателят е живял в сградата, как финансите на наемателя са изминали през годината и колко полезен е бил портиерът.

Портиер Плати

Заплатата на портиера варира в зависимост от местоположението и вида на заведението. Най-добрите работни места за портиери са в курортите от най-висок клас и в Ню Йорк. През декември 2014 г. Indeed.com съобщи, че средната заплата на портиерите в Ню Йорк е 33 000 долара, идентична със средната заплата за портиерите в Сан Франциско. В Хюстън портиерите усредняваха средно по 27 000 долара годишно, докато портиерите в Чикаго спечелиха $ 29,000. Но в Лас Вегас портиерът е усреднил средно с 19 000 долара, което е с 19 процента по-малко от средното за страната.