Описания за заместване на учители

Заместващите учители инструктират учениците в отсъствието на техните редовно назначени учители. Обикновено те следват плановете на уроците на редовните учители и се стремят да поддържат нормални процедури в класната стая и дисциплинарни процедури. Заместващите учители се наемат от независими частни училища, общински училища или католически епархии, които управляват католически частни училища. В последните две настройки, наемните заместители обикновено се изпращат до всяко училище в системата, която се нуждае от заместващ учител.

$config[code] not found

Овладяване на съществените качества

За да процъфтяват на работа, заместващите учители трябва да могат лесно да възприемат учебните стратегии на редовните учители и точно да следват своите планове за урок. Те също така се нуждаят от силни комуникационни умения, за да инструктират учениците по ясен и разбираем начин. Някои студенти, особено тези в началното училище, може да отнемат повече време за изграждане на близки отношения с нови възпитатели, така че учителите-заместници се нуждаят от добро чувство за хумор, за да държат учениците щастливи и ангажирани. Положителното отношение също е от съществено значение, тъй като тези учители трябва да се справят с перспективата за преподаване на нова група ученици на всеки няколко дни. Заместителите на детската градина трябва да бъдат търпеливи, тъй като някои деца могат да се борят с учебни материали. Заместващите средно и висше училище се нуждаят от силни умения за управление на класната стая, за да управляват ефективно някои ученици, които могат да бъдат неуважителни или груби.

Управление на задълженията в класната стая

Един заместващ учител поема всички задължения на възпитателя, който замества. В началото на учебния ден тя докладва на училището и събира графици за курсове, листове за присъствие на ученици и други документи от училищния секретар. В класната стая заместващият учител инструктира учениците в съответствие с плановете за урок, очертани от отсъстващия учител, отговаря на въпросите на учениците, проблемите и оценките на задачите. Ако студентите обикновено имат почивки в средата на урока, тя носи отговорност да даде на студентите тези почивки. В специален клас, тя помага на учениците да използват помощни средства за обучение, като четене на фокус карти.

Писане на отчети и други задължения

Заместващите учители събират ежедневни доклади от класната стая и ги предават на училищния офис или на редовния учител. Тези доклади могат да включват подробни бележки за академичния напредък на всеки ученик, както и списък на недисциплинираните студенти.

Други задължения включват мониторинг на класните стаи като бои и хартиени дъски, пребиваващи в класната стая, докато ученик учител или стажант преподава на учениците и приема болни студенти в кабинета на медицинската сестра.

Станете заместващ учител

Минималните изисквания за образование за заместващи учители варират в зависимост от работодателя. Докато някои работодатели изискват най-малко диплома за средно образование, други наемат само лица с определен брой кредитни часове в колеж или бакалавърска степен в областта на образованието (1,9). Кандидатите също трябва да получат заместващо разрешение, лиценз или сертификат. Държавите издават различни видове разрешителни, от 30-дневни разрешителни за спешни случаи за краткосрочни заместващи учители до петгодишни разрешителни за дългосрочни заместители. Краткосрочните заместители могат да преподават само до 30 дни на дадена задача, докато дългосрочните абонати могат да правят пълен семестър или повече. Лицензополучателите по принцип трябва да предоставят образователни преписи, да преминат проверка за престъпление и наркотици и успешно да завършат квалификационен изпит.

За да увеличат шансовете си за намиране на редовни работни места, бъдещите заместители следва да се прилагат в няколко училищни области или в частни училищни системи, или да се включат в фирми за заместване на учители. Амбициозните заместители могат да използват заместващо обучение като трамплин за разтоварване на постоянни работни места.