Описание на работата на клиничния медицински помощник

Има няколко вида медицински асистенти, хора, които изпълняват задачи, за да гарантират, че работата на лечебните заведения протича гладко и ефикасно. Сред тях са тези, които специално се грижат за основните клинични задачи. Тези медицински специалисти са известни като клинични медицински асистенти.

Задължения

Някои от общите задължения на клиничните медицински сътрудници включват вземане на жизнени показатели на пациентите, провеждане на скрининг тестове, събиране и подготовка на образци за изпращане в диагностични лаборатории и записване на медицински истории. На някои места клиничните медицински асистенти могат да се справят с други задачи като подготовка и администриране на лекарства, поставяне на превръзки, вземане на електрокардиограми и рентгенови лъчи, поддържане на стаи за прегледи, закупуване и складиране на медицинско оборудване. Клиничните медицински асистенти обикновено работят под надзора на лекари.

Клинични медицински помощници срещу други медицински помощници

Клиничните асистенти се различават от другите видове медицински сътрудници. Например, медицинските асистенти от администрацията са в голяма степен отговорни за немедицинските задачи на работното място, като например отговаряне на телефони, насрочване на срещи и обработка на фактуриране и счетоводство. Има и специализирани видове клинични асистенти, като офталмологични медицински асистенти, които работят под офталмолози при осигуряване на грижа за очите.

Работна среда

Повечето клинични медицински помощници могат да бъдат намерени в лечебни кабинети, болници и центрове за извънболнична помощ. Въпреки че повечето от тях работят на традиционната 40-часова седмица, някои клинични медицински асистенти могат да работят на непълно работно време или вечерни или уикендни смени.

Образователни изисквания

Повечето амбициозни клинични асистенти или получават диплома, която може да бъде спечелена в рамките на една година, или асоциирана степен, която може да бъде спечелена за две години. Програмите за дипломи и асоциирани степени обикновено се предлагат в техническите / професионалните училища и общинските колежи. Курсовата работа включва теми като анатомия, физиология, фармацевтични принципи, клинични и диагностични процедури, първа помощ и медицинска терминология. Професионални асоциации като Американската асоциация на медицинските асистенти (ААМА) и Американските медицински технолози (АМТ) присъждат сертификати за сертифициране, които могат да подобрят знанията и потенциала за печалба на клиничните медицински асистенти.

Заплати и перспективи за работа

Според paid.com, от 2010 г., средният клиничен асистент прави около 30 000 долара годишно. Бюрото по трудова статистика на САЩ очаква заетостта на клиничните медицински сътрудници да нарасне с 34% между 2008 и 2018 г., което е много по-бързо от средното за всички професии в САЩ.

Информация за заплатите за медицинските асистенти

Медицинските асистенти спечелиха средна годишна заплата от $ 31,540 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В долния край медицинските асистенти спечелиха 25-процентна заплата от $ 26,860, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. Заплатата от 75-ти процентил е 37,760 долара, което означава, че 25 процента печелят повече. През 2016 г. 634 400 души са били заети в САЩ като медицински помощници.